Mõnusa õppimise nädal

Esku külaseltsi eestvõttel organiseeriti huvilistele kohalikus koolimajas õppepäev kodukujundusest, sisedisainist, õletehnikas meisterdamisest jms ning psühholoogi loeng iseenda leidmisest. Mitmesuguseid õppepäevi korraldati Palal, Pajusis jm. Hulganisti oli näitusi, kursusi, teatri- ja muuseumikülastusi ja muudki huvitavat. Kiigemetsa kooli õpetajatel seisab sõit Tallinna kunstimuuseumi ja teatrisse veel ees sellel nädalal.

Lillede ja lauluga

Eriti mitmekesiseid ettevõtmisi oli Jõgeva Täiskasvanute Keskkoolis. Kõigepealt oli soovijatel võimalus saada näpunäiteid Pille Tutilt lilleseadete valmistamiseks. Teisele kokkusaamisele tuldi aga juba teooriat praktikasse rakendama ehk kaasa võetud looduslikest materjalidest üheskoos lilleseadeid tegema. Nädalasse mahtus mitmesuguseid tutvustusüritusi klassides, kodu-uurijate õpiring Eino Veskise juhendamisel jne.

Neljapäeval kogunes koolipere nädalast kokkuvõtteid tegema. Kõigepealt astusid üles külalisesinejad tantsuklubist Stiil, mille järel oli võimalus juba kaasa elada oma kooli XII klassi lauluansambli esimesele avalikule esinemisele Silja Piiri juhendamisel. Vastse ansambli esimesed laulud olidki just selle nädala auks ära õpitud. Nagu kuulajad veenduda võisid, kõlasid hääled tõeliselt hästi kokku. “Kahju, et need lauluhuvilised inimesed kevadel kooli lõpetavad, hakkasime juba üheteistkümnendas klassis tasapisi maad kuulama, et lauljatele järelkasvu leida,” ütles kooli direktor Reet Kikkas.

Kooli saali pandi pidulike kokkuvõtete tegemise ajaks välja ka koos tehtud lilleseaded, õpetajate Maie Peda ja Eino Veskise koostatud näitus õpilaste uurimistöödest ning eraldi näitus oli koostatud kooli 50. sünnipäeva fotodest, vaadata sai ka kooli kroonikaid jne. Nädalasse oli veel plaanitud arvutiõpetuse algkursus, mis sinna sedakorda ära ei mahtunud. See korraldatakse järgmise kuu alguses.

Huvi tekitamise nädal

Arvuti algõpetus seenioridele oli möödunud nädalasse kavandatud ka Siimusti raamatukogus, mis kenasti korda läks. Konsultatsiooni andis Raul Orav, kes huvilisi eelkõige julgustas ning neile arvuti võimalusi selgitas. Avaldati arvamusi, et selliseid õpetusi võiks tulevikus korraldada koguni mitmel päeval.

Siimusti raamatukogus oli võimalus kuulata ka Tallinna Lastekirjanduse Teabekeskuse lektori Anne Kõrge loengut kaasaegsest lastekirjandusest. Kuulajad said ülevaate sellest, kui palju ja mida lapsed loevad, soovitusi, missuguseid raamatuid võiks koju muretseda ning milline on praegu lastekirjanduse seis. Tõdeti, et lastekirjanduse madalseis Eestis on ilmselt mööda saanud ja kodumaised autorid on lastele jälle rohkem kirjutama hakanud.

Reedel aga oli Siimusti rahval võimalus kaasa teha ekskursioon Viljandisse. Giidi saatel käidi muuseumis ja lossimägedes ning õhtul vaadati koos Ugala teatris etendust “Keisri hull”.

Selle kuu lõpuni aga saab Siimusti raamatukogus vaadata Toivo Vihalemma loodusfotode näitust. “Eks selline kampaanianädal olegi eelkõige selleks, et inimestes silmaringi avardamise ja eneseharimise vastu huvi äratada,” leidis Siimusti raamatukogu juhataja Tiina Mihhailov.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus