Mõnus ja väljapeetud jaanipidu Kõnnujõel

Tänavu jäi õige jaaniõhtu nädala keskele, seepärast tehti mõnel pool, kus varem selleks mahti ei saadud, jaanituld veel möödunud nädala lõpuski.

Tabivere vallas asuva Kõnnujõe turismitalu kõige olulisem tegevusvaldkond on praegu  suuremate rahvapidude söögi ja joogiga  varustamine ning perenaine Merle Lomp ja tema meeskond olid ka äsjaste jaaniõhtute toitlustajatena rakkes. Oma talu jaanituli süüdati aga reede õhtul — ikka sellestsamast vabariigi presidendi jagatud võidutulest, mida meie maavanem kolmapäeval Põltsamaal kõigile jõgevamaalastele jagas.

“Kui sada külalist tuleb, on hästi läinud,” jäi perenaine oma peo hakatuses realistiks. Tõesti, peolisi ei kogunenud ülemäära. Aga tundus, et just keskmiselt poolteistsada oligi parasjagu selleks, et omakandist ja kaugemalt tulnud end rõõmsalt, mugavalt  ja ühtse peoperena tunneksid. 

Nii tantsuansambel, diskor kui õhtu juht olid oma ülesannete kõrgusel. Ja loomulikult  ei puudunud toitlustamisega tegeleva firma peoplatsilt  mõnusad söögitelgid.

Sümpaatsena jäi silma, et õhtujuhi utsitusel tuli saabast viskama ja köit vedama peamiselt noorem rahvas, kusjuures asja võeti sportliku hasardiga. Kohtas üllatavalt kõva viskekäega neide ja jonnakaid-vintskeid noormehi, kes ka veel siis täie jõuga köie küljes rippusid, kui vastasmeeskond nad juba mööda kastelibedat rohtu lohisema oli saanud…

Peoilmgi oli n-ö viimase peal. Nagu leebest soojusest, lillelõhnast ja hilisõhtuks uttu mähkunud jõe vaiksest sulinast veel vähe oleks, kerkis hämaruse saabudes peoplatsi kohale ka täiskuu.

Kõnnujõe põhjamaiselt rahulik, väljapeetud ja tõupuhas jaanituli tekitas tõelise suvetunde.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus