Monte tuli tänavusel Koolitantsul laureaadiks

Möödunud laupäeval selgitati Tallinnas Nokia kontserdimajas välja festivali Koolitants 2012 paremad. Eesti-teemaliste tantsude kategoorias tuli 7.-9. klassi vanuserühmas laureaadiks Jõgeva Muusikakooli huviõppeosakonna rühm Monte tantsuga “Piimanaised heinapõllul”.

Rühma juhendaja ja tantsu autori Ave Lääne sõnul läks Monte tüdrukutel finaalis niisama hästi kui Jõhvi kontserdimajas toimunud piirkonnavoorus, sest rehad kukkusid jälle õiges suunas. Rehad on kõnealuses tantsus nimelt olulised rekvisiidid. Ning tantsu üks kriitilisemaid hetki on see, kui tantsijad rehad käest viskavad. Kui tööriistad valesti kukuvad, on tantsu pea võimatu perfektselt lõpuni tantsida, kui kukuvad aga õigesti, on edasine juba tantsijate teha.

“Nagu Jõhviski, oli ka Nokia kontserdimajas õnn meie poolel,” ütles Ave Lääne.

Laureaaditiitli väljakuulutamise hetkel olid Monte tüdrukud saalis, juhendaja aga lava taga, nii et tantsijate esimene reaktsioon jäi Avel nägemata.

“Ent pärastpoolegi oli tüdrukutel värin hääles. Nii et nende rõõm oli ikka päris suur,” ütles Ave Lääne.

Konkurentidel sama muusika

Eesti-teemalisi tantse valiti lõppkontserdile tegelikult suhteliselt vähe. Kui suur nende osakaal maakonnavoorudes oli, seda pole Ave Lääne aega saanud tagantjärele uurida. Nokia kontserdilaval tuli Montel oma kategoorias ja vanuserühmas tegelikult rinda pista vaid Põlva Meie stuudio rühmaga. Huvitaval kombel olid nemad oma tantsu üles ehitanud täpselt samale muusikapalale, millele Montegi: “Piimanaiste polkale” ansambli Svjata Vatra esituses.

“Muusika oli sama, aga tantsuline lahendus kummalgi täiesti erinev,” tõdes Ave Lääne.

Tema sõnul läks finaalis hästi ka teisel Jõgevamaa esindajal, tantsu- ja moekooli Face Põltsamaa rühmal, kes konkureeris samuti Eesti-teemaliste tantsude kategoorias, ent gümnaasiumiastme vanuserühmas. Ehkki laureaaditiitlit nad ei saanud, suutsid nad oma kavatsused Ave Lääne meelest hästi realiseerida.

“Nokia kontserdimaja lava avarus töötas nende kasuks: neil on suur rühm ja nad suutsid lava hästi ära täita,” ütles ta. “Mina jälgisin neid rõdult ning nautisin eriti paari kohta, kus nad väga efektselt tantsujoonistega mängisid.”

Kantakse ette ka tantsupeol

Eesti-teemaliste, laste- ja vabatantsude kontserti üldjoontes kokku võttes ütles Ave Lääne, et rühmad näitasid valdavalt kõrget tehnilist taset ning häid ideid ja tantsijate osavust kombineerides saadi suurepäraseid tulemusi.

“Mul on ainult kahju, et Monte tüdrukud selle kontserdi ajal saalis ei suutnud viibida, vaid põdesid mujal omaenda etteaste eelset ärevust,” ütles Ave Lääne. “Õnneks oli neil aga jaksu ära vaadata õhtune show-, estraadi- ja tänavatantsude kontsert, mis mulle juba üle jõu käis. Kindlasti oli see neile väga õpetlik.”

Monte tüdrukute tantsuhooaeg ei saanud Koolitantsu võiduka finaaliga sugugi läbi, vaid 15. mail astuvad nad üles Jõgeva Muusikakooli tantsijate kontserdil ning 21. mail Jõgeva Muusikakooli kevadkontserdil. Mõlemad toimuvad kultuurikeskuses. Koolitantsu finaalis ilma teinud tants “Piimanaised heinapõllul” kuulub aga ka 26. mail Jõgeval toimuva maakonna laulu- ja tantsupeo kavva. Seda esitavad seal kaks neidude- ja kaks naisrühma.

“Nelja rühma tarvis tuleb see muidugi natuke ümber lavastada, aga põhimõtteliselt on tegemist ikka sama tantsuga,” ütles Ave Lääne.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus