Moldova raadioajakirjanik huvitus vee puhtusest Jõgevamaal

Teisipäeval koos Moldova suursaadikuga Eestis Jõgevamaad külastanud Moldova riigi telekommunikatsiooniettevõtte Teleradio raadioajakirjanik Veronika Panis usutles maavanem Viktor Svjatõševi keskkonnateemadel.

Maavanem Viktor Svjatõšev märkis, et Moldova riigiraadio ajakirjanikku huvitas veevarustuse, kanalisatsiooni ja puhastusseadmetega seonduv. Moldovas tuleb nendes valdkondades väga palju ära teha ja põhjalikke lahendusi leida. Ajakirjanik huvitus, milline oli veevärgi ja sellega seonduvate süsteemide olukord Jõgevamaal enne Euroopa Liitu astumist ning pärast seda ning milliseid investeeringuid oleme saanud tänu Euroliitu kuulumisele. Veronika Panis esitas ka küsimuse, kas Jõgevamaal saab igast kraanist joomiskõlblikku vett,” rääkis Svjatõšev.

Teemakohaseid selgitusi andis Moldova teleajakirjanikule Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mart Tooming.

Jõgevalt sõitis Veronika Panis Tallinna, kus ta veevarustuse teemadel usutles linnapea Taavi Aasa. Valdkonna kajastamiseks Moldova raadiokuulajatele küsitleb ta teisigi Eesti omavalitsusjuhte.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus