Mokkol peeti emadepäeval nartsissipidu

Lille- ja muusikailu ning lihtsalt ilusat ilma tuli nautima sadakond inimest. Esimesed saabujad olid, nagu ikka, Tartu Kameelia koolituskeskuse juht Anneli Kööba ja tema seitse lilleseadeõpilast, kes siirdusid kõigepealt tükiks ajaks talu taha metsa ? talus olemas olevatele sibullilledele ja endi poolt kaasa võetud roosidele lisaks põnevaid roikaid, sammalt ja muud seesugust otsima. Seejärel läks lahti lilleseadete loomine: neid tehti küll pange, küll korvi, küll puu otsa, küll puude vahele. Uue nartsissikatte sai ka mõni aasta tagasi skulptor Kirke Kangro meisterdatud okstest kuppel, mille alla sai lillelõhnalisi mõtteid mõtlema minna.

 Kui publik kohale jõudis, tutvustas Anneli Kööba neile lilleseadeid ning Rahvusooperi Estonia solist Voldemar Kuslap laulis ja jutustas lugusid: sõnakunstnikuna pole ta ju üldse kehvem kui lauljana.

 Mokko talu perenaise Hilja Alekandi sõnul on iga nartsissipidu erinev juba sellepärast, et lilleseadeõpilased on iga kord uued ja Mokko talu õugi saab igal aastal mõne nüansi juurde: kas valmib mõni uus hoone või kolib ümber mõni rohketest lillepeenardest. Igal juhul on nartsissipidu hõivanud kindla koha sibullillederohke Mokko talu aastaringis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus