Mõistus tuleb hoida selge

Iga päev on eriline. Kõik me teame, et rõõm on see, kui kondid terved ja hing sees. Peame harjuma, et väliskeskkonnast tingitult võib vaja minna karmimaid reegleid, et ohtlikke või ohtlikuks minna võivaid protsesse juhtida. Kedagi süüdistada pole ja polegi vaja. Tuleb olukorraga kohaneda.


Jõgeva haigla juht, doktor Peep Põdder soovitab võtta kõike seda, mis maailmas toimub, väga rahulikult. Tuleb usaldada spetsialiste ja juhte, kel on tavaliselt ikkagi rohkem ja adekvaatsemat informatsiooni. Selle teadmise põhjal on vastu võetud otsused.
Mis on õige, ei oska täpselt keegi öelda. Maailmast tuleb vaheldumisi hulle ja vähem hulle uudiseid. Eks tõde peituvadki kuskil seal vahepeal. Kogu informatsiooni tuleb terve mõistusega võtta ja pead päris longu lasta pole ka mingit vajadust. Paar elutervet naljakestki kulub raskel ajal marjaks ära.
Valvsust ei tohi kaotada ja ka jonni pole praegu iga väikese asja pärast vaja igal kümnel juhul taga ajama asuda. Eriolukord tähendab kindlaid reegleid, mis on kehtestatud selleks, et piirata ohtliku koroonaviiruse levikut. See tuletab meile meelde, et teistega on vaja arvestada ja ümbruskonnast sõltub kõigi heaolu. Hoiame siis keerulisel ajal kokku, sest koos ühtse eesmärgi nimel töötades on lootust, et eriolukord saab kiiremini läbi kui esialgu arvatud. Eestlased on oma ühtehoidvust varemgi näidanud, teeme seda siis ühe korra veel.
Meie trükiväljaanne on siin tähtis infokandja ja levitaja. Operatiivselt leiab maakonnauudiseid ka Vooremaa veebilehelt. Olge terved!

blog comments powered by Disqus