Moeloominguga narkootikumide vastu

Üheksat rõivakomplekti, millele trükitud suitsetamist ja narkootikumide tarvitamist keelavad piktogrammid, aitasid Kaisal ja Liisil Kohilas demonstreerida nende koolikaaslased, samuti Kaisa vanem õde Kaari ning Kaisa tantsurühmakaaslased Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudiost. Et autoriteetne ?ürii, millesse kuulusid modelliagentuuri Beatrice MASS Modelnet omanik Beatrice, fotograaf Annika Haas, ansambli Kuldsed Lindid solist Speli Kõuhkna, ajakirja Annabella peatoimetaja Meelike Saarna, vabakutseline moekunstnik Triin Kärblane jt, üheteistkümne kollektsiooni hulgast ka nende oma esile tõstsid, oli Liisile ja Kaisale suureks tunnustuseks. Hea meel oli edu üle mõistagi ka modellidel.

“Peale teise koha saime ka eripreemia suitsetamise ja narkootikumide vastase teema eest,” ütles Kaisa Reimand.

Auhinnaks said Jõgevamaa noored moeloojad kaks tuhat krooni, konkursi ühe sponsori Oriflame’i juuksehooldusvahendeid ja muud.

Teisi ei näinud

Kortzul osales üldse 11 kollektsiooni kogu Eestist.

“Teiste kollektsioone ja lavashowsid me kahjuks eriti ei näinud: pabistasime lava taga rohkem oma esinemise pärast,” ütles Kaisa Reimand. “Aga korraldatud oli üritus hästi: ruumi oli Kohila Gümnaasiumi saalis piisavalt, lavashow saime enne konkursi algust kaks korda läbi teha, kollektsioonide esitlemise vahele olid põimitud huvitavad liikumiskavad ning viivitusi ega segadusi polnud, sest korraldajatel oli omavahel raadioside.”

Vähemasti Kaisa teada toimus Kohila moeshow Kortz tänavu esimest korda. Ürituse korraldajaks oli üsna noortest inimestest koosnev MTÜ Teeme Ära.

Kaisa ja Liis teadsid Kohilasse minna Liisi elektronpostkasti potsatanud info põhjal. Rõivakomplekte disainima ja valmis õmblema polnud neil kutset saades tegelikult vaja hakatagi, sest suvise Laiuse moeshow ajast oli sobiv kollektsioon olemas.

“Laiuse noorteklubi lõpetas oma mulluse hooaja moeshowga, millel ka meie osalesime,” ütles Kaisa. “Narko- ja suitsetamisvastase teema valisime seepärast, et see tundus aktuaalne. Algul kavatsesime temaatilise sümboolika ise kujundada, aga kui selgus, et arvuti kujundusprogrammides on valmis piktogrammid olemas, lasksime rõivastele trükkida need.”

Oma moekonkurss?

Kui Liis õmbles omadisainitud kostüümid ise valmis, siis Kaisa laskis töö ära teha päris-õmblejal.“Tänu sellele, et Laiuse moeshow korraldajad andsid osa projektirahast rõivakollektsioonide loojate käsutusse, ei pidanud me tookord kõike omast taskust kinni maksma,” ütles Kaisa. “Seepärast otsustasingi kvaliteedi huvides õmbleja poole pöörduda. Ja eks ma katsusin materjalid mõnevõrra odavamad ka valida, et õmblejale maksmiseks raha jääks.”

Möödunud aastal tegi Kaisa Reimand ilma sellega, et jõudis mainekal üleriigilisel moekonkursil Supernoova noorema vanuseastme kümne finalisti hulka. Tänavusel Supernooval ta osaleda ei kavatse: aega nappivat. Küll aga mõlgutavad Kaisa ja Liis Jõgeval Kortzu-sarnase moekonkursi korraldamise mõtteid.

“Kortzu korraldajad olid samasugused noored nagu meie,” ütles Kaisa. “Ja kui nemad hakkama said, saame ka meie.”

Konkursi korraldusraha “seemneks” sobiksid hästi needsamad Kohilas võidetud kaks tuhat krooni, mida tüdrukud, tõsi küll, praeguseks veel kätte pole saanud.

Küsimusele, mis Kohilas edu toonud rõivakomplektist edasi saab, vastas Kaisa: “Tahaksime seda vähemalt korra Jõgeval esitleda: siin pole seda ju keegi veel näinudki. Mis rõivastest edasi saab, ei oska öelda. Võib-olla jäävad kappi tolmuma?”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus