Mittetulundusühing korraldab Peipsi rannikul koolituse

 

MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus korraldab 13.-15. maini Peipsi äärsetes paikades koolituse fotograafiahuvilistele täiskasvanutele ja kooliõpilastele.

Arenduskeskuse juhatuse liikme Johannes Haava sõnul omandatakse koolitusel teadmisi ja oskusi looduse ja inimeste pildistamisel, õpitakse tundma fototehnikat, erinevate fotoliikide (portreefoto, makrofoto, fotoreportaaž  jne ) tegemist, fotografeerimist erinevatel kellaaegadel sõltuvalt päikese- või kuuvalgusest.

Põhiosa koolitusest, samuti majutus ja toitlustamine saab kavakohaselt teoks Pala vallas. “Sõidame ringi paljudes Peipsi äärsetes paikades, tutvume looduse ja kultuuriväärtustega; sealsete inimestega, kellel erinev elulaad. Pole võimatu, et fototabamuse saavad ka mõned linnud või metsloomad. Õhtutundidel analüüsime pilte, vaatame neid ekraanil ja mõttevahetusel selgitame välja paremad fotod. Koolituse ajal tehtud fotodest koostatakse näitus, mis avatakse Jõgeva kultuurikeskuses I Eesti naiste tantsupeo ajal,” rääkis Haav.

Pildistuspaikadesse viib fotograafiahuvilised tellitud buss. Optimaalne rühma suurus õppetöö läbiviimiseks on paarkümmend inimest, seepärast tasuks oma osavõtusoovist  varakult teada anda. Alaealistel lastel on soovitav tulla koos lapsevanemate või pedagoogidega.

Õppejõududeks on koolitusel Johannes Haav, Ardi Kivimets, Harald Lindok, Raivo Tasso ja Mihkel Vaher Jõgevalt ning Väino Valdmann Põltsamaalt. Nendelt saab ka  täiendavat infot osalemistingimuste kohta. Osalejatel on tarvis kaasa võtta oma fototehnika ja võimaluse korral ka statiiv.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus