Mittetulundusühing avas esimese näituse

Äsjaloodud MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus avas Jõgeva kultuurikeskuses esimese fotonäituse, kus on väljas 33 pilti meie maakonna looduskaunitest

ning  kultuurilooliselt olulistest paikadest, olustikest ja sündmustest.

Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskuse avanäitusele tõid oma pildid fotograafid Johannes Haav, Harald Lindok, Mihkel Vaher ja Raivo Tasso.

“Igaüks meist valis näitusele fotod ise välja. Minul on enamik pilte dokumentaalfotod, millest näiteks esimesena eksponeerin fotod Jõgeval toimunud võidupüha paraadist ja jaanipäeva varahommikust Mustvees Peipsi rannikul.  Mihkel Vaher on teinud mitmed pildid rabas ja pannud nendele üsna filosoofilised pealkirjad, näiteks vana puud kujutav foto kannab nime “Aja jälg”.

Nii kunstiliste lahenduste kui ka pealkirjade leidmisel on head taset tõestanud ka Raivo Tasso. Harald Lindokilt on vaadata ennekõike värvikoosluste poolest huvitavad loodusvaated,  aga samuti meeskoori esinemine Laiuse lossivaremetes,” rääkis näituse korraldanud MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus juhatuse esimees Johannes Haav.

“Fotonäitus tõestab, et Jõgevamaa on kahtlemata üks ilusamaid ja ainulaadsemaid piirkondi Euroopas. Mulle meeldivad kõige rohkem Endla looduskaitsealal tehtud pildid, sest käin selles paigas sageli matkamas ja kalastamas,” märkis Jõgeva kultuurikeskuse kunstiline juht ja kitarripedagoog Hillar Laane.

Johannes Haava sõnul hakkab MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus tegelema erineva põlvkonna fotograafiahuviliste koolitamise, näituste, reiside, matkade  korraldamisega. “Praegu on meid kaheksa, kuid ootame ühendusse ka uusi fotosõpru. Kodukorra järgi tuleb ühingus tasuda ka liikmemaksu,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus