Mitte miski ei mõika?

 

Eestimaa pinnal ja küllap ka mujal maailmas elab kindel arv kodanikke, kellele jutt, et purjuspäi pole rooli taha asja, üldse ei mõju. Need mehepojad, kusjuures viimasel ajal on sellesse seltskonda sattunud ka õrnema soo esindajaid, ei pea millekski oma ega kaaskodanike elu. Neil on n-ö sügavalt kama, mis juhtuda võib…

Viimasel ajal on järjest juhtunud üliraskeid ja ohvritega liiklusõnnetusi just alkoholi tarbinud kaaskodanike süü läbi. Ja kuigi politsei räägib pidevalt, et pole mõtet purjuspäi sõita üritada, jääte vahele, siis arvatakse ikka, et küllap ma koju jõuan… Kuigi see sõit võib lõppeda  juba esimeses kurvis.

On inimesi, kes jaaniõhtul kodunt välja ei lähegi. Mitte sellepärast, et nad ei tahaks  mõne seltskonnaga  jaanitule juures liituda, vaid ikka sellepärast, et öösel tagasi tulla pole turvaline. Paraku on juhtunud, et purupurjus roolijoodik sõidab teeservas kõndija surnuks.

Politsei lubab jaanipühade eel ja ajal kõik roolijoodikud arestimajja viia ja korduvate ning eriti räigete seaduserikkumiste puhul ka sõiduki konfiskeerida. Kas ikka tõesti midagi meelde ei jää?

20. juuni 2013

blog comments powered by Disqus