Mitmes mõttes oluline päev

“Jõulust kuus küünlapäeva,” on vanarahvas enne trükitud kalendrite aega nädalaid lugenud, et tähtpäevad sassi ei läheks. 

Küünlapäev, mil „kõrred lund vihkama hakkavad”, st päike nende ümbert juba lund sulatama hakkab, on meil nüüd käes ja loodetavasti näitab päikegi end tänasest alates järjest sagedamini.

Igatahes suhtus ilmataat soosivalt laupäeval Jõgeval peetud jääpurikafestivali, saates siia tagasihoidlikud külmakraadid ja päikesepaiste, vihjates küllap sellelegi, et ka looduse voolitud jääpurikad peagi jõudsalt kahanema hakkavad.

Ööl vastu 2. veebruari  1920 kirjutati Tartus alla rahuleping Eesti Vabariigi ja tollase Vene SFNV vahel. Tähendas sula ja paremate aegade jõudmist seegi ajaloosündmus.

Täna, mil iseseisvale Eesti Vabariigile olulisest hetkest 90 aastat möödub, on Tartusse lepingu allkirjastamise majja Vanemuise (tookord Aia) tänaval toodud arhiivist kõigile vaatamiseks selle ajaloolise dokumendi originaal. Kel soovi ja mahti, võiks selle meie riigile tähtsa päeva enda jaoks veelgi pidulikumaks teha ja ülikoolilinnas ära käia. 

2. veebruar 2010

blog comments powered by Disqus