Missugune on 375-aastase Tartu Ülikooli roll Eesti kultuuriloos ja Teie elus?

Liina Sobak, õpilane:

?Minu arvates on roll päris suur. Kavatsen ka ise sinna õppima minna. Tartu Ülikool on kõige prestii?ikam ja usaldusväärsem. Mulle meeldib see, et Tartu Ülikoolis tehakse edukalt teadustööd. Väga tihti, kui räägitakse TÜ-st, on see seotud just teaduse ja avastustega. Jälle on uudis, et TÜ-s on midagi avastatud. Näiteks need erilised piimhappebakterid. Kindlasti on seal ka Eesti parim või õigemini ainus arstiteaduskond.?

Tõnu Saare, õpilane:

?Minu elus ta praegu erilist rolli ei oma. Ei käi veel ülikoolis. Praegu on alles kümnes klass käsil. Võimalik, et ma kunagi lähen sinna õppima. Paljude jaoks on see õppeasutus ilmselt päris oluline. Tartu Ülikoolil on ikka kõva väärtus. Ajalugu ja….?

Heinar Gusev, kasvatusala juhataja:

?Tegemist on juhtiva ülikooliga. Ise pole seal õppinud, õppisin Tallinnas. Palju tuttavaid on aga just seal käinud. Siiamaani on tegemist juhtiva ülikooliga, erakoolid ei kannata võrdlust väljagi. Tartu Ülikool on kõige mõjukam ülikool Eestis. Erinevalt paljudest teistest õppeasutustest tunnustatakse Tartu Ülikooli diplomit ka mujal maailmas.?

Vello Sirel, koostemehaanik:

?Ülikooli kohta ei oska ma isiklikult midagi öelda. Ise olen EPA (nüüdse Eesti Maaülikooli) lõpetanud. Kaks ülikooli on seal kõrvuti, alad on erinevad. Ma ei tea, mis neil üldiselt vahet on. Muidu on Tartu Ülikool ikka täitsa tugev ja selle roll kultuuris päris suur.?

Aet Liinat, kodustöötaja:

?Mul kahjuks erilist sidet pole. Astusin sinna sisse ja ruttu välja. Erinevatel põhjustel. Mul on kahju, et ülikool lõpetamata jäi. Kindlasti on tegemist juhtiva ülikooliga. See, kui suur on tema roll, on igaühele selge ning seda pole mõtet üle korrata. TÜ on ikka päris ülikool. Kogu aeg on olnud. TÜ on soliidne ja suurepärane, raske on midagi halba öelda. Ta on juba sümboolse väärtusega. Traditsioonid loevad ju ka midagi.?

Hilko Padar, pensionär ja raamatukoguhoidja:

?Ei oska sobivat sõna leidagi. Tartu Ülikooli roll on läbi ajaloo absoluutselt kõige tähtsam ja olulisem. Ise olen omandanud õpetaja elukutse TÜ kaugõppes. Eluaegne eesti keele õpetaja. Ja õelapsed on ka selle ülikooli lõpetanud. Meie pere jaoks on TÜ ainuke valik. Konkurentsitult!?

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus