Missivõistlus ? meeldiva käitumise, intelligentsi ja graatsia kool

Selles ettevõtmises tulid appi Tabivere Rahvamaja, gümnaasium ja Maarja-Magdaleenas tegutsev noorteorganisatsioon Club Extra. Ilma rahvamaja abita olnuks noorte sõnul ürituse korraldamine võimatu. Majanduslikku külge toetasid sponsorid.

Valla mõlemas koolis anti teada, et 5. 6. ja 7. klassist oodatakse nii mini-missi kui mini-misteri kandidaate. Poiste hulgas oli küll üpris palju neid, kes võistlusel osaleda lubasid, hoopis vähem aga neid, kes tõepoolest rahvamajja pühapäevastele õppekokkusaamistele ilmusid. Ja lõpuks tuli siiski misterid kandidaatide nappuse tõttu valimata jätta. Tüdrukuid oli nimekirjas esialgu 20, “missindust” õppima jõudis vaid kaheksa ja neistki otsustas kaks loobuda. Sellest oli ürituse korraldajatel tõeliselt kahju, sest mõlemal loobujal olid konkureerimiseks eeldused olemas ja loomulikult on võistlus seda põnevam, mida rohkem on heal tasemel osalejaid.

1. detsembril teoks saanud missikonkurss tähendas aga kuud aega tublit eeltööd nii kandideerijatele kui korraldajatele. Esimest korda saadi kokku novembrikuu esimesel pühapäeval ning alustati sellest, kuidas istuda-astuda, ilmekalt ja veenvalt rääkida, enda iseloomustamisel oluline välja tuua. Tugevat tööd tegid missikandidaatidega aeroobikatreener Mari Kipri, valla kultuurijuht Tiina Tegelmann, Tabivere Gümnaasiumi õpetajad Kadi Kesa ja Rein Jõeveer, Laili Aunap ja Piret Sokmann Tabivere Noorteühingust, Kirsti Kangur ja Ivo Romet Club Extrast. Õppustel sai tüdrukutele selgeks, mida neilt konkursi neljas voorus oodatakse.

Detsembrikuu esimese päeva õhtul võttis ?ürii koosseisus Tabivere Sotsiaalkeskuse juhataja Aune Sepp, 1997. aastal Tabivere Koolipiiga tiitli pälvinud Evely Mikker (koolitüdrukuna Horn) ja Tarmo Leinatamm ametipostil kohad sisse. Edasine sõltus juba suurel määral tüdrukute esinemisnärvi tugevusest.

Tutvustusvoorus andsid missikandidaadid teada oma huvialadest, lemmikloomadest, muusikaeelistustest, lemmikainetest koolis. Hobivoorus esineti laulu või tantsuga. Märkimist väärib Maris, kes esitas omaloodud laulu. Missikandidaat Kerstil oli vaprust esineda soolotantsuga. Põnevaks kujunes muinasjutuvoor, kus neiud endale Vanemuise teatrist oma maitse järgi kostüümi laenata said. Ise tuli valida ka muinasjututegelane, kellele selline kostüüm sobiks, ja esitada etüüd vastavast muinasjutust. Tantsuvooruks oli Mari Kipri seadnud ja tüdrukutele selgeks õpetanud tantsu, mis koos ja ühesugustes T-särkides ette kanti.

Õhtu juhiks oli palutud Palamuse Amatöörteatri näitleja Üllar Karu, lõõgastavaid vahepalu esitasid Palamuse line-tantsijad. Lisaks ?üriile oli mõtlemisainet ka publikul, sest neilgi oli võimalik oma lemmik valida. Samuti anti võimalus oma parim valida ürituse sponsoritel.

Pärast ?ürii pingsat mõttetööd ja punktide liitmist-jagamist tuli otsus.

Tabivere valla Mini-Missiks 2006 ja sponsorite lemmikuks sai Tairi Priks,
I Printsessiks ja publiku lemmikuks Kersti Lemming,
II Printsessiks Marili Tomingas.
Miss Loovuse tiitli pälvis Maris Märtson,
Tantsumissiks tunnistati Kristi Kool ja
Muinasjutumissiks Elisabeth Pärtel.

“Missikandidaadid oli kõik väga tublid ja on mõistetav, et ?üriil oli neid raske pingeritta järjestada. Kahju vaid, et muinasjutukostüümid hilja kätte saime. Tüdrukutel jäi vähe aega nendega kohaneda ja oma etüüde harjutada. Eks see tekitas neis veidi ülearust lavakrampi,” ütles valla kultuurijuht ja rahvamaja juhataja Tiina Tegelmann, kes võistlejaile sõnaseadmises ja lavalises liikumises tugevaks toeks ja õpetajaks oli. Küsimusele, kas üritus aja- ja rahakulu ikka ära tasus, sest lisaks valla eelarvele kergendas missikonkurss ka Tabivere Noorteühingu rahakotti, vastas noorteühingu juhatuse liige Laili Aunap: “Kahtlemata tasus ettevõtmine ennast ära ja seda traditsiooni kavatseme kindlasti jätkata. Pühapäevased ühised harjutamised rahvamajas olid noortele niivõrd harivad ja arendavad. Meil ei ole kindlasti kahju ka nendest sinna kulunud pühapäevadest, kuid kahju on sellest, et osalejaid lõpuks nii väheks jäi. Oleme kõigile sponsoritele toetuse eest väga tänulikud ja loodame, et sellised head sõbrad ei unusta meid ka uutel konkurssidel.”

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus