Mis puhkusele minnes maha unustatakse?

SISUTURUNDUS

Lennud broneeritud, hotellikohad kinni pandud ning viimane asi, mis vaja teha, on pakkimine. See võib olla puhkuseks valmistumisel üks tüütumaid hetki, ent kui tead, kuidas pakkida ja mida pakkida, läheb see kiirelt ning puhkusele jõudes ei tunne sa millestki puudust. 

Kõik need tähtsad paberid

Kindlasti ei saa kodust lahkuda ilma absoluutselt vajalike asjadeta: krediitkaart, reisikindlustus ning piiri ületades pass või ID-kaart. Need kolm asja kindlustavad, et kui miski muu peaks ununema või kaotsi minema, saad selle asendada.

Krediitkaart ning pass või ID-kaart on enamikel juba olemas, küll aga kipub ununema reisikindlustus. Me kõik loodame, et puhkus läheb imeliselt, ent ootamatuste eest tasub end kaitsta. Reisikindlustus on alati odavam, kui haiglaarvete maksmine, mille tasumiseks võib mõnikord olla vajalik lausa tarbimislaen. Vormista reisikindlustus isegi siis, kui lähed naaberriikidesse nagu Soome või Läti. Ning kui sul on krediitkaart, vaata selle tingimusi lähemalt. Tihtipeale võib krediitkaardiga kaasneda automaatne reisikindlustus.

Planeerides rendiauto kasutamist, võiks reisikindlustus ka selle katta. Teiseks on autot rentides vajalik kehtiv juhiluba, mis on kasutatav ka sihtriigis. Mõnikord on lisaks plastikust juhiloale tarvis rahvusvahelist juhiluba.

Veendu selles, et broneeringute kinnitused, reisikindlustuse sertifikaadid, piletid ja muu vajalik on alla laetud ning ligipääsetavad ka ilma internetiühenduseta. Kuigi maailm on kolinud internetti, ei ole see alati garanteeritud. Teatud dokumentidest – pass, reisiplaanid, broneeringud – tasub teha koopiad ning hoida neid näiteks pilves, et oleksid kättesaadavad ka siis, kui originaalid kaotsi lähevad.

Paki targalt

Pakkimiseks nimekirja tegemine aitab garanteerida stressivaba puhkuse. Pane kirja kõik hädavajalikud asjad, mida sa arvad, et võiks vaja minna. Kui miski on pakitud, saad selle maha tõmmata ning ei pea muretsema, kas see või too sai juba kotti. Uuri välja ka see, mis võimalused on olemas majutuspaigas. Võib selguda, et saad šampooni, palsami, seebi jm koju jätta ning säästad sellega kohvriruumi.

Pakkimist alustades heida pilk sihtkoha ilmateatele. Ka kõige troopilisemates kohtades võib olla vihmane ja jahe ning mõni külmem sihtpunkt võib kogeda ootamatut kuumalainet. Vii end kurssi ilmaga, mida on oodata ja oskad kaasa pakkida riided ja asjad, mida ka reaalselt vaja. 

Unustama kiputakse ka esmaabikomplekti. See ei tähenda, et peaks terve kiirabiauto jagu varustust kaasa vedama aga põhilised asjad võiks küll ära pakkida. Plaastrid, valuvaigistid, allergiatabletid, villiplaastrid, elastikside jm asjad, mis on abiks siis, kui pole vaja arsti poole pöörduda ja ei taha kulutada aega kohaliku apteegi otsimisele. Kes kasutavad prille või kontaktläätsi – varupaar on põhimõtteliselt kohustuslik. Ei oska ette näha, millal prillid katki või läätsed kaotsi lähevad. Võõras kohas sobiliku asenduse leidmise peale ei tasu lootma jääda ning ilma ühe või teiseta võib puhkus täiesti rikutud olla. 

 

Kui elektroonikata ei pääse

Kõik elektroonilised seadmed, mis on plaanis puhkusele kaasa võtta, tasub vahetult enne lahkumist täis laadida. See kehtib telefonide, akupankade, sülearvutite jm kohta. Veendu ka  selles, et sul on kaasas laadimiskaablid kõikidele elektroonikavahenditele.

Lisaks kaablitele on mõttekas kaasa pakkida adapterid. Jah, USB on igal pool samasugune, ent klassikaline kontaktpistik ei pruugi seda sugugi olla. Näiteks on USA ja UK variandid meie omadest erinevad. 

Ära unusta oma kodu!

Kui asjad pakitud, dokumendid olemas ning kõige eest hoolt kantud, mõtle ka sellele, mis sinust maha jääb – kodu. Kodused elektrit tarbivad asjad tasub seinast välja tõmmata, kui neid just pole kindlalt vaja – nt külmkapp. Kauemaks jäädes määra keegi, kes hoolitseb su toataimede eest ning tühjendab postkasti. 

Ning lõpetuseks, et puhkuselt naasmine meeldivamaks teha, võta veidi aega kodu korrastamiseks. Puhasta külmkapp, et tagasi jõudes ei ootaks ees halvaks läinud toit ja haisev köök. Korista ka vannituba ning vaheta voodipesu. Pole midagi paremat kui pärast pikka reisi puhtas voodis maanduda.

 

blog comments powered by Disqus