Mis on Vooremaa Laupäev?

Täna ilmub Vooremaa vahel esimest korda neljaleheküljeline laupäevalisa, mis on täis mõnusat nädalavahetuse lugemist. Seega näeb esimest korda ilmavalgust Vooremaa Laupäev, nagu on kirjas ka lehe päises. Kas Vooremaa laupäevalisa hakkab ilmuma kord kuus või üle nädala, selgub lähiajal. Seni tutvuge täna ilmunud värske väljaandega ja andke teada, kuidas meeldib.


Esimese laupäevalisa vahel leiab Kaitseliidu 100. aastapäeva puhul persooniloo kolonelleitnant Tarmo Laanistega, kes asus enam kui kaks aastat tagasi Kaitseliidu Jõgeva maleva pealikuks ja on juhtinud siinmail väärika ajalooga organisatsiooni. Nagu meie riik, tähistab ka Kaitseliit tänavu oma 100. sünnipäeva, sest 11. novembril 1918 alustas avalikult tegevust senini põrandaalune Kaitseliidu organisatsioon, mis oli esialgu ainus Ajutise Valitsuse käsutuses olev relvajõud. Seega ei saa me alahinnata Kaitseliidu tegevust ja inimesi, kes pühendavad end meie kodumaa kaitsmisele.

Lugeda saab pikemat kirjutist Kaitseliidu Jõgeva maleva taastajast Ants Nurgast. Laupäevalisa üks teemadest on ka isadepäev, mida pühapäeval tähistatakse. Olgugi et isad kipuvad rohkem tagaplaanile jääma, ei tohi neid ometigi alahinnata. Õpetavad ju nemad oma lastele pisikesi krutskeid (enamasti klausliga, et „ära seda emale ütle“), teevad nalja ja räägivad enneolematuid lugusid. Rääkimata tohututest õpetussõnadest ja elutarkustest, mida nad oma lastega jagavad.

Seega vaatame, kuidas läheb pühapäeval toimuva ürituse „Iga issi on supermees“ ettevalmistused ja mida täpsemalt suurel perepeol teha saab. Etteruttavalt: ürituse pealkirjast ei tasu lasta end heidutada, isegi kui peres isa ei ole, võib ikkagi kohale minna, sest tegemist on kogu perele mõeldud peoga, kus lastel on palju rõõmu ja lusti.

Värske laupäevalisa peaks lugejale pakkuma rohkem. Rohkem lugemiselamusi, rohkem emotsioone ja rohkem äratundmist. Tavaline Vooremaa jääb oma klassikalises vormis samaks, kuid laupäev on aeg, mil kõigil on aega. Eriti külmadel ja pimedatel sügisõhtutel. Seega üritame pakkuda lugejatele lisaks senitehtud uuendustele ka veidi suuremaid värskendusi just lehe mahu poolest.

Loomulikult on meie toimetuse postkast ja telefoniliinid avatud kõikidele mõtetele, teemade vihjetele ja headele ning ka mitte nii headele uudistele, sest just neist kooruvad tihtipeale välja kõige põnevamad lood. Seniks – head lugemist!

KERTTU-KADI VANAMB, ajakirjanik

blog comments powered by Disqus