Mis on Teie lemmiktegevus?

Johannes Malm, taluperemees Võduvere külast:

?Loomadega õiendamine. Põllupidamine oli ka hobi, kuid nüüd olen enamiku maad ära andnud. Enda jaoks ikka midagi kasvatan, aga müüma ei hakka ma enam midagi. Nagu pensionile jäin ja talumaa tagasi sain, nii tulingi linnast maale ja siin juba tegevust jätkub. Lisaks lammastele ja jänestele pean kanu ja muskusparte. Pardid söövad usinasti tigusid, kuid neid on nii palju siginenud, et hobikorras tuleb neid ka ise korjata. Seenel ja marjul meeldib mulle ka käia, kuid naine ei luba mul enam üksinda metsa minna. Ise ta metsa ei tule, kuid hää seegi, et pole suurt keeldu, kui ma mõne võõra naisega metsa lähen.?

Jonatan Kalme, Jõgeva ÜG õpilane Siimustist:

?Istun bussijaamas ? see ongi meil põhiline ja lõbus sõpradega kokkusaamise koht. Noortekeskuses on ka igasuguseid üritusi, mulle meeldib piljardit mängida. Suvel saame kokku ka korvpalliväljakul, vahel mängime. Internetist vaatan, mis RateŽs uut ja vaja ka kirjadele vastata. Jalgrattaga sõidan siis, kui vaja kuhugi minna, näiteks tööle. Käsil on suvemaja ehitamine, koos isaga me seda teemegi. Isa on õppinud tisler ja puutöö meeldib mullegi. Sügisel tahangi minna Tartusse tisleriametit õppima. Praegu peab aga eksamiteks õppima, sest koolilõpuni on jäänud ainult natuke aega.?

Ülo Karu, pensionär Jõgeva vallast Alavere külast:

?Lemmiktegevuseks ongi pensionäriks olemine ja lastelaste kantseldamine. Aedvilja ja kartuliga tuleb ka õiendada ? vaja ju seitse peret ära toita, sest meil on kuus last ja kümme lapselast. Tehnikaga jändamine pole mulle mingi hobi, kuid seda peab lihtsalt tegema, muidu need vanad masinad ei liiguks. Kalamees ma enam ei ole, kuid vahel tuleb laste lõbu pärast ka õngitsemas käia. Kui pidin Siberis olema, siis oli kalapüük meie perele üks elatusvahend, millega saime elu sees hoida. Nüüd on jäänud mu põhiliseks huviks marjul- ja seenelkäik. Mõnikord käime Jõgeval ka teatrietendusi vaatamas.?

Maris Roht, lillemüüja Jõgevalt:

?Ujumine ja jalgrattasõit, kuid ega need ole ainukesed meeldivad tegevused. Teen mulle meeldivat tööd ja seegi on nagu hobi. Suvel käime ujumas Kuremaal või Peipsis. Koos pere ja sõpradega jääme Peipsi äärde telkima kohe nädalaks ajaks. Jalgrattaga on nüüd hea linnast välja sõita kas Painkülla või Õunale ? rattateel saab koos minuga ka laps ohutult oma rattaga sõita. Talvel käime õhtuti tüdrukutega mööda seda teed jalutamas. Suusatada mulle ei meeldi ja kepikõnd ei istu, kuid tore on niisama jalutada. Meeldib raamatuid lugeda, eriti neid, kus on armastust, romantikat ja põnevust.?

Endel Mere, kaugsõidu autojuht Koimula külast:

?Minu lemmiktegevus on kõik, mis puudutab tehnikat. Autod ja mootorid, nokitsemine vidinate kallal. Võibki öelda, et töö ja hobid käivad käsikäes. Kunagi oli mul mootorratas I?, nüüd on poistel ATV ja mopeed ning eks needki vajavad putitamist. Seda teeme koos lastega, sest kust mujalt nad oma teadmisi ikka saavad kui isa kõrvalt. Poistel on ka arvutihuvi, kuid mulle on arvuti vaid töövahend, mida kasutan pikkadel reisidel navigaatorina. Fotograafia on olnud ka minu lemmikuks. Siis oli väga huvitav filme ja pilte kodus ise ilmutada. Nüüd pildistan vähe, filmid viin laborisse.”

Gerda Tamm, õpilane Kaareperest:

?Kõige rohkem meeldib mulle näitlemine. Olen käinud juba mitu aastat kooliteatris Liblikapüüdja ja päris huvitav on end laval välja elada. Saad olla keegi teine, kui sa tegelikult oled. Praegu mängime ?Rosalinde saatust?, kus olen Jeekim. Selle näidendiga oleme käinud õige mitmel pool esinemas. Igal suvevaheajal on meil Peipsi ääres toredad teatrilaagrid. Teine meelistegevus on mul laulmine. Kultuurikeskuse laulustuudios on põnev, seal saab laule lindistada ja päris palju esineda ning suvel saab minna laululaagrisse. Tantsimine meeldib mulle samuti, käisin kaks aastat tantsuringis.?

 ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus