Mis on Luual elamises head, mis halba?

Luua Algkooli õpilaste mõtteid, kes tänaseks juba kooli vilistlased

Luua Algkooli 2. klass

Luual on sellepärast hea, et siin ei käi eriti vargaid. Siin on üks hästi ilus nunnu koolike, nimelt Luua Algkool. Kooli juures on see hea, et see on väike. Luual elab vähemalt 300 inimest või natuke isegi rohkem. Meie läheduses on ka üks järv – Prossa. Luual on igasuguseid asutusi – baar, pood jne.

Luual on selles mõttes halb, et siin toob elu kaasa ka pahandusi, sest igal öösel on mingi ehmatus. Näiteks nagu, et Dianal oli mingi valgus rõdul ja mina olin veel väljas. Kui ma seda nägin, jooksin ma tuppa.

Kelli Magnus

***

Luual on hea elada, sest siin on toredad inimesed. Luua Algkoolis on hea, sest siin on head õpetajad ja siin ei tülitseta. Luual on baar, seal on head kokad. Luual on ilus mõis, seal on kaks korrust. Seal asub ka raamatukogu. Luual on metsakool. Luual ei ole mitte midagi halba!

Mirjam Liblik

***

Luual on hea elada, sest inimesed on lahked. Luua Algkoolis on head õpetajad. Baaris on head toidud. Halba ei ole midagi.

Justus Viljamaa

***

Luual elamises on hea see, et Luual ei ole väga palju inimesi. Luual on väga, väga tore pisike algkool. Selles koolis ei käi väga palju lapsi. Koolis saavad kõik hästi läbi. On veel baar, kus on väga head kokad, ja kaks poodi. Halba Luual ei ole.

Mari Liis Belials

***

Luual on hea sellepärast elada, et siin ei ole väga palju rahvast. Luual on kõiksugused asutused, mis Palamuselgi. Luual on kõik hea. Siin on väga hea elada.

Mariliis Enel

***

Luual on sellepärast hea elada, et siin on rahulik koht. Siin on mu parimad sõbrad. Siin on ka head õpetajad. Nad on toredad ja ma ei taha siit ära minna. Siin ei ole midagi halba.

Alice Silm

***

Siin on puhas õhk ja mänguruum. Siin võiks olla rohkem poode. Prossa järv võiks olla liivasem ja vetikateta. Luua võiks olla suurem.

Joosep Järs

***

Luual on hea see, et siin hoolitsetakse koerte eest, kui on üldse koeri. Halb on see, et siin kakeldakse, kuigi seda ei tohi teha.

Kaidar Kalme

***

Luua Algkooli 1. , 3. ja 4. klass vastasid järgmistele küsimustele:

Miks on Luua küla mulle tähtis? Mis on Luual head? Mis võiks Luual olla teisiti?

1. klass

Luua on mulle tähtis selleks, et elan siin ja sõbrad on siin. Hea on see, et  järv on lähedal. Teisiti võiks olla see, et teised oleks sõbralikumad.

Marianne Must

***

Selleks on Luua mulle tähtis, et mu kool on siin ja ma elan siin. Luual on see hea, et siin on mu sõbrad. Luua Algkool võiks olla suurem.

Karl Lindma

***

Sest ma käin luua Algkoolis. Seal on palju lapsi ja rahulik. Luual on ilus loodus ja park. Metsakoolis töötavad ema ja isa. Sööme kenas sööklas. Vahel ostame poest magusat. Mulle meeldib kehaline kasvatus. Hea on sportida võimlas ja staadionil. Luual on palju sõpru. Lastele võiks olla rohkem sportimist, mängimist ja huviringe.

Kadi Eller

***

Sest ma elan siin. Sest mu pere elab siin. Siin on mu sõbrad. Poed võiksid olla suuremad, võiks olla saalis bassein, võiks olla kino.

Henri Reinsalu

***

Sest siin on mu sõbrad ja perekond. Siin on väike kool. Prossa järves võiks ainult liiv olla, mitte muda ja vetikad.

Kaisa-Mai Hütt

Ma elan Luual. Luual on järv, baar. Luual ei peagi midagi paremat olema.

Magnus Mikko

3. klass 

Sest ta on mu elukoht.

Paremad poed võiksid olla ja mitte rämpsu maas.

Et oleks puhtam.

Taavi Kasuk

***

Luual elavad mu sõbrad ja vanemad. Siin ma olen ära harjunud. Luual saan sõpradega mängida. Siin on puhas õhk ja palju ruumi. Võiks olla puhtam vesi. Poed võiksid suuremad olla.

Märt Sessman

***

Luual ei ole nii tolmune kui teistes külades või linnades. Luual on palju sõpru ja siin on lõbus. Siin võiks olla vähem kisa ja maju võiks rohkem olla.

Britta Viks

***

Ta on mulle tähtis, et ma siin elan ja siin on mu sõbrad. Siin saan ma mängida ja Luual käin ma koolis. Siin on staadion ja metsakooli ees saab rulaga ja rulluiskudega sõita. Luual on ka head poed ja mõnes kohas ka liivakast. Mulle meeldib eriti võimlas käia. Seal saab jõudu treenida, korvpalli ja ka võrkpalli mängida.

Joonas Kütt

1. klass

Sellepärast, sest siin on palju sõpru. Muidu, kui sõpru ei oleks, siis on täiesti igav. Luual on see hea, et siin on palju üritusi. Näiteks trenn, tantsuring, kunstiring. Teisiti ei võiks midagi olla.

Siljar Sopp

***

Luua küla on mulle tähtis, sest et siin on värske õhk, ilus küla ja sõbrad. Kui Luua külast tahetakse mingisugust suuremat küla teha, siis ma küll nõus ei ole.

Luual on hea see, et siin on igasuguseid laste ringe ja siin korraldatakse palju pidusid või sündmusi. Luual võiks olla rohkem inimesi.

Ain Eller

***

Mulle on Luua küla tähtis sellepärast, et siin on mul väga palju sõpru ja meie perel on ilus suur maja. Luual on hea, et siin on palju suuri metsi ja siin on koolimaja lähedal ja uue koolimaja ees on väga hea asfalt, kus saab rulaga ja rulluiskudega sõita.

Luual võiks olla teisiti see, et kui laste mängumaja ära lagunes, oleks võidud sinna uus ehitada ja Luual võiks kiik olla, kus kiikuda.

Kaspar Mikko

***

Luua on mulle sellepärast tähtis, et siin elab mu ema ja vend, siin on rahulik ja ei ole nagu linnas, et käib suur möll, varastatakse ja kakeldakse. Siin saan ma trennis käia ja kui vaja, teistes ringides ka. Kool on mulle lähedal.

Luual on hea, et kool on siin, trenn, et paljusid teisi ringe ka on. Metsas saan käia. On staadion ja võimla.

Luual ei tahaks ma midagi muuta, sest siin on hea elada.

Kristian Neemela 

Luua küla on mulle sellepärast tähtis, et ma olen siin peaaegu terve elu elanud ja mul on siin palju sõpru.

Luual on hea see, et inimesed on viisakad, siin toimub hästi palju toredaid üritusi, Luual on toredad koolid ja poed ka.

Luual võiks olla selline seadus, et prügi ei tohi maha visata ja kui viskad, saad 240 krooni trahvi.

Diana Reinsalu

***

Minu arust on Luual halb see, et kõik külateed ei ole valgustatud, et teedes on augud, et koridorid on mustad ja et mõned tiigid on kinni kasvanud.

Hea on aga see, et Luual on värske õhk, et korteritel on rõdud, et majade juures on liivakastid, kus saab mängida, et siin on poodides vajalikud asjad olemas peale riiete ja jalanõude.

Luual tahaksin ma, et teedes ei oleks suuri auke, et kõik teed oleksid valgustatud, et koridorides oleks puhas, et siin müüakse riideid ja jalanõusid, et siin oleks kino ja et välisuksed oleksid korralikud.

Veel on Luual hea elada, sest siin ei ole eriti vargaid. Nii arvan mina.

Sanna Vahtra

***

Luua on ilus ja väike küla. Siin on palju loodust ja ilus park. Ma olen Luual elanud terve oma elu. Siin on palju sõpru. Siin on ka natuke asfalti, kus me saame rulade ja rulluiskudega hästi sõita. Ma ei tahaks, et siin Luual oleks midagi teisiti ja kui tahakski, siis ainult seda, et siin oleks korralikum. La mulle meeldib Luual ka see, et siin on palju huviringe.

blog comments powered by Disqus