Mis meenub mullusest, mida ootate alanud aastalt?

Maria Borissova, ametnik:
“Perel ja endal oli tervis korras, töökoht jäi alles – nii et aasta läks hästi. Koduvallas Kasepääl valmis jäätmejaam ja lasteaed. Heameel sellest, et vallas sündis lapsi varasemast rohkem ja loodan, et sündimus kasvab ka tänavu. Ja ega minulgi pole midagi selle vastu, et saada ka ise vanaemaks. Minu nagu teistegi selle aasta suurim soov on, et saaksime Omedusse oma sadama. Uusi töökohti oleks vaja. Sügisel tulevad kohalikud valimised, loodame saada uue ja veelgi tegusama volikogu. Ootan ilusamat suve kui oli eelmine. “

Jüri Võsu, autojuht:
“Aasta läks ?harju keskmiselt?, võib öelda, et natuke paremini kui tunamullu. Olukord on stabiliseerunud nii riigis kui ka minu töökohas. Riigi jaoks oli üks tähtsamaid sündmusi Euroopa Liitu astumine, eks see puudutab meid kõiki. Mul läks aasta suure töötähe all. Sain uue veoauto ja tööd tuli rohkem, aga masin on mugavam ja töötingimused tunduvalt paremad. Uuelt aastalt loodan, et ei juhtuks meil ega mujal suuri õnnetusi ega katastroofe. Aasia ohvriterohke looduskatastroof puudutab meid kõiki.”

Enn Päll, Eesti Gaasi Jõgeva müügijuht:
“Aasta nagu ikka, jälle sain aastakese vanemaks. Seegi hea, et tööd jätkub ja suudan noortele, vapratele ja ilusatele konkurentsi pakkuda. Tööalaselt läkski aasta edukalt: saime juurde hulgaliselt uusi kliente ja ka maksud on laekunud. Hea märk, et gaasi hind uuel aastal ei tõuse. Tähtsamaks sündmuseks pean Eesti ühinemist Euroopa Liiduga, mis annab kindlustunnet nii endale kui riigile tervikuna. Alanud aastal soovin eelmisest ilusamat suve ja suuremat kala, kui mullu Peipsist püüdsin. Ilm oli kehv ja kala vähe, aga kilone ahven siiski näkkas.”

Jüri Koppel, mehhanisaator:
“Lastel ja lastelastel läks hästi, endal õnnestus saada jälle kindel töökoht Kuremaal. Minuvanusele on see seda enam tähtis, et ei pea enne pensionile jäämist asju läbi tööbüroo ajama. Vahepeal tegin tööd Soomes: sealne palk on meiega võrreldes küll märksa suurem, kuid jõuad arusaamiseni, et oma naine, pere ja kodumaa on rahast tähtsam. Usun, et tänavune on hea aasta, tuleb palju õnne ja armastust. Õnnetina valamisel tuli mul orava moodi kujutis. Orav on aga minu armsaim loom. Ja veel: mu kana haudus kaheksa tibu ja kõik olid kuked. Kukeaastal on see hea märk.”

Aino Mölder, kutseõpetaja-metoodik:
“Jäi meelde nii head kui halba. Eriti valus ja raske oli pereliikme kaotus, see jääb mul veel aastateks hingele kanda. Palju head on seotud minu tööga Luua Metsanduskoolis. Mullu võitsime Euroopa Liidu riikide metsanduskoolide kutsevõistlused, mina sain aga väärika tiitli omanikuks. Mul õnnestus saada C. R. Jakobsoni nim stipendium, mida antakse põllumajanduseriala parimale õpetajale. Loodan, et tervis püsib korras ja jaksan tööd teha, et ei peaks enam kedagi kaotama. Soovin, et meie kooli tulevad erialast ja selle õppimisest huvitatud noored.”

Eevart Nõmme, pensionil ehitaja:
“Kõik oli normaalne, ei saa öelda, et midagi halba oleks olnud. Pere oli terve, endal küll väikesed tervisehäired olid, aga nendest sain üle. Minu eas on ju päris loomulik, et midagi läheb rikki. Aasta meeldivamad sündmused olid esinemised ja kooskäimised kultuuriseltsis Jensel. Koos abikaasaga käime seal laulmas ja tantsimas juba kaheksandat aastat. Mullu saime eriti meeldejääva elamuse Saaremaal esinemisest. Loodan, et uuel aastal laabub kõik hästi, seda ka meie riigi poliitikas. Eriti häiris mind skandaal Lihula monumendi ümber.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus