Mis jäi Teil tänavu Jõgevamaal tehtust eriti meelde?

Ilmari Karro, literaat Jõgevalt:

“Üks hea uudis oli see, et Jõgeva staadion sai valmis ja Aia tänav enam-vähem korda. Enne oli tee nii auklik, et kui suured masinad oma raskete koormatega majast mööda loksusid, oli isegi toas olles seda müra raske taluda. Rõõmustav sündmus oli Piibe maantee valmimine. Nüüd on mul sile ja rahulik oma endisse kodulinna Tartusse sõita. Jõgeva suursündmuseks kujunes Betti Alveri sajanda sünniaastapäeva tähistamine ja muuseumi avamine. Muuseumi jaoks ongi mul üks väike kingitus: kunagi Budapestis käies sain ungarikeelse luulekogu, kus on ka kümmekond Alveri luuletust. Paistab, et Jõgeva noored on üsna luule-, muusika- ja teatrihuvilised ning minusuguse vanema inimese vastu õige viisakad. Nii et vähemalt siinne noorsugu pole sugugi hukas.”

Aleksandr Dõminski, pensionil ehitaja Vana-Jõgeva külast:

“Eriti palju ma enam mööda maakonda ringi ei sõida ja olen vaid vähestest siin toimuvatest üritustest osa võtnud. Iga aastaga korraldatakse neid aina rohkem ja juba traditsiooniliste linnapäevade, messide, laatade ja muu kõrvale on tulnud palju uusi ettevõtmisi: näiteks kala- ja veefestivalid, uisumaratonid? kõike ei tule kohe meeldegi. Mitmed teed ja tänavad jõuti korda teha ja ka Jõgeval on palju asju paremaks läinud, näiteks kesklinna kõnniteed. Tänavu lund küll ei ole, kuid jõuluaegne Jõgeva on õhtuti väga ilus ja valge. Torkab silma, et meil on hakatud jälle üsna palju ehitama ja objektid saavad kiiresti valmis. Betti Alveri muuseumi remontimine venis aga väga pikale, kuid ülimalt tore, et see ikkagi tehtud sai ja et linnas ainult uusi ja suuri kauplusi ei ehitata, vaid ka vanu maju korrastatakse.”

Kalju Leppik, Sisekaitseakadeemia lektor Palamuse vallast:

“Tundub, et nüüd, kui mu töökoht on kaugemal, paistab Jõgevamaal toimuv isegi rohkem silma kui pidevalt siin olles. Õige palju infot Jõgevamaa sündmustest saan ma ajalehtedest, raadiost ja televisioonist, kuid ega ise igale poole jõua. Palamuse laat on muidugi tippsündmus, kuhu kunagi ei saa jätta minemata. Väga kihvt, et ka väiksemates külades on saanud jälle hoogu seltsielu ja kokkutulekud. Käisin ka Vaiatu Rosoljel, see toimus juba kümnendat korda ja oli täitsa vahva. Olulisi muutusi näeb ka Jõgeva linnas, võtame või suur meloodiaid mängiv kell maavalitsuse hoonel. Telekas ja raadios oli sellest juttu ja mõtlesin, et tulen spetsiaalselt siia, et kella vaadata. Oma isakodus Naval käin ma üsna tihti, kuid alati linna ei põika. Selle aasta üks suurem muutus on seegi, ett Jõgeva ja Mustvee ümbruse teed on tehtud palju paremaks.”

Vello Soomets, spordiveteran Maarja-Magdaleenast

“Kõige suurem sündmus oli Jõgevale uue staadioni ehitamine. Uhke spordihoone sai Torma, uuemaks tehti Adavere võimla, Kaarepere sai samuti uue staadioni ja õige palju rajati uusi võrkpalliväljakuid. Paistab, et aeg, kui külanoorte kogunemiskohaks oligi palliplats ja palli taoti õhtul pimedani välja, hakkab tagasi tulema. Spordivaldkonnas on meil toimunud palju sündmusi, meeldejäävamad on olnud Jõgeva Tähe südikad esinemised saalihokis, kuid minu jaoks on eestlaste selle aasta kõige suurem spordisaavutus Heiki Nabi tulek maailmameistriks klassikalises maadluses. Peale spordirajatiste ehitamist pean maakonna suureks sündmuseks ka avaliku tualeti avamist maakonnakeskuses. Kodukoha oluliseks sündmuseks pean õpilaskodu avamist ja uue majandusühistu kaupluse ehitamist.”

Julia Olesk, müüja Laiuselt:

“See, et Jõgevamaa elu areneb edasi. Mulle väga meeldib, et inimesed hoolitsevad oma kodude ja koduümbruste korrashoiu eest, samuti on linnade välisilme palju paranenud. Olen paljudelt külalistelt kuulnud, kui ilusaks on muutunud Jõgeva. Ka Põltsamaale sissesõit on ilus: juba Puhu rist on ilusasti väljaehitatud ja särab tuledes nagu eeslinn. Ilus asi, et Põltsamaale toodi Kalevipoeg kündma ja park sai valgustatud. Jõgevale on suureks plussiks, et viimaks jõuti siia paigaldada välikäimla. Kui veel bussijaam ka tuleb, ei oskagi enam midagi negatiivset öelda. Mulle väga meeldis, et Palamuse laada kõrval on ka Mustvees suuremaid üritusi, kuhu tullakse üle Eesti kohale. Uisuvõistlus oli väga vahva ja eriti veel see, et ka Ansip sellest osa võttis. Viimasel ajal näibki, nagu Jõgevamaa oleks maakaardile suuremate tähtedega kirjutatud.”

Ülle ja Arvo Krikmann Jõgevalt:

“Aasta on läinud üpris hästi – seda nii tööl, kodus kui puhkehetkedel. Meie peres on olnud õige mitmeid ümmargusi tähtpäevi, ka meie abiellumisest täitus kakskümmend aastat. Saime uue auto, lõbulaevaga sai Rootsis käidud ja sai ka tehtud hulga tööd vanematekodu renoveerimisel, et saaksime asuda sinna elama. Tänavu Jõgevamaal toimunud sündmustele mõeldes paistab, et meil on asjalik, tragi ja tubli maavanem ja linnapea. On näha ja lehtedest lugeda, et korraldatakse mitmeid festivale, maratone ja teisi ettevõtmisi, mis aitavad maakonda ja Jõgeva linna tuntumaks teha. Kõva sõna on seegi, et maavalitsuse seinale pandi kell. Meie peame maakonna kõige huvitavamateks üritusteks traditsioonilist Paunvere väljanäitust ja laata ning mootorratturite kokkutulekut ja paraadi läbi linna.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus