Mis jäi Jõgeva sünnipäevast ja messist meelde?

Toomas Suigussaar, Jõgevalt Tallinna läinud ehitaja:

“Hea supp oli. Pakuti kala- ja hernesuppi, mina võtsin kalaga, sest hernesuppi saan kodus isegi. Olen juba mitmeid aastaid Jõgevalt eemal olnud, kuid nüüd sai sätitud siiatulek just linnapäevade peale. Kui vähegi mahti, siis ma laatadel ja messidel ikka käin, kuid nendel käimine on kulukas ja kõik oleneb vabadest ressurssidest. Kui sellistel pidupäevadel käid, siis tahad ikka midagi osta ja kasvõi mõne kuumaks aetud vorstijupikese süüa ja pudelikese õlut juua. See oli ikka jama küll, et Jõgeval pole enam aastaid olnud avalikku kemmergut. Nüüd trehvasin ka selle avamise juurde.”

Renno Mey, õpilane Jõgeva vallast Mõisakülast:

“Kõik oli hea, võtsin nendest üritustest nii palju osa, kui sain. Ega igale poole ju ka ei jõudnud. Messil oli kõiksugu firmasid ja värke. Kes jagas plakateid, kes visiitkaarte ja pastakaid. Messid ongi rohkem vaatamiseks ja tutvumiseks. Laadal, näiteks Paunveres, on ikka asju ja vaatamist ning kauplemist rohkem. Seal vaatad, kaupled hinda alla ja ostadki rohkem. Aga see, et Jõgeval neid päevi ja messe korraldatakse, on päris hea ? siis pole siin nii igav, nagu tavaliselt on. Iga nurga taga tehakse midagi: vaatasin tänavakorvpalli ja rulavõistlusi, aga vihma hakkas sadama ja ajas need untsu. Laupäeval sai tantsupeol käidud, kuid Marju Länik läheb rohkem vanematele inimestele peale. Ja ega näitemängki mulle erilist huvi pakkunud.”

Taavi Kirjutaja, Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane:

“Mulle meeldisid rohkem sportmängud: korvpall ja hoki, rulavõistlust vaatasin samuti. Kõige meeleolukam oli vaadata jooksmist, eriti seda, mismoodi ja kui innukalt jooksevad väikesed lapsed. Teen ise ka trenni ? käin jõusaalis ja jooksmas ? ning oleksin Jõgeva Kevadjooksust ka ise osa võtnud, kuid jäin registreerimisega hiljaks ja olin seekord vaid pealtvaataja. Politsei ja päästeteenistuse esinemine, see, kuidas nad põlevat autot kustutasid, oli ka huvitav. Hiljuti nägin, kuidas nad Jõgeval tõelist tulekahju kustutasid, kuid seda polnud nii huvitav vaadata. Jälgisin ka “Laulge kaasa” saate tegemist ja kuulasin messil juttu, kuidas pangas intressiga raha juurde teenida saab.”

Lemmi Kampus, pensionil õpetaja Jõgevalt:

“See jäi mulle hästi meelde. Jõgeva sünnipäevapidu on ju tervele linnale. Pakutakse torti ja kohvi, lauldakse, tantsitakse ja esineb koguni mitu orkestrit. Ega igaüks jõuagi oma sünnipäeva pidada, las siis linnapäev olla ka neile pidupäev, kus on palju rahvast ja õige palju sõpru ja tuttavaid koos. Linna sünnipäeval esinejatest meeldisid mulle väga Keuruu viiuldajate ansambel, Jõgeva kammerkoor ja muusikakooli puhkpilliorkester. Messilt käisin ka läbi, aga eks see ole rohkem vaatamise kui ostmise jaoks. See on aga õige, et Kesk-Eesti mess toodi kesklinna, sest ennemalt Virtuse juures toimunu jäi väga paljude jaoks kaugeks. Midagi ma siiski ostsin: mõne paki lilleseemneid ja Lätimaa leiba. Kallis see oli, kuid maitselt väga hea ? nagu koduleib.”

Naima Vahemets, üle poole sajandi jõgevalane:

“Seekord oli see palju toredam kui varasematel aastatel. Osalejaid tundus olevat rohkem ja väljapanekud olid väga head. Kõik oli väga hästi korraldatud ja see, et mess ja linnapäevad tehti ühel ajal, tõmbaski rahvast kesklinna kokku ja kõigest osa saama. Trehvasin õige mitme tuttavaga ja sai ladrata. Mingit ostuplaani mul polnud, kuid pudeli Weroli rapsiõli ostsin siiski ? vaja ikka Painküla tehast toetada, et ta pankrotti ei läheks. Kõige ilusam mälestus jäi mul aga mälestustahvli avamisest Alole. Ainuke, mis mind häiris, oli autode voorimine ja müra. No oleks võidud ju selleks lühikeseks ajaks muusikakooli ees liiklus kinni panna. Mulle kohe meeldib, et Jõgeva linna päevi korraldatakse.”

Maret Peramets, kolme lapse ema Pala vallast Assikverest:

“Olin Kesk-Eesti messil teist korda ja mul jäi sellest hea mulje. Ilm oli ka parem kui eelmisel aastal. Ja see, et samal ajal tähistati ka Jõgeva sünnipäeva, tõi rahvast rohkem ja kauemaks ajaks kokku. Üritusi oli palju ja ööni välja, kuid ega ma saanud ju nii kaua kodust kaugel olla, et kõike näha. Kaubahalli juures jälgisin hokimängu. Tean küll, et Jõgeval on kuulus saalihokimeeskond, kuid kuidas see mäng käib, nägin esimest korda. Reet Linna saate tegemise ajal laulsin ka ise mõne laulu kaasa. Ootan päris huviga, milline see “Laulge kaasa” telesaatena välja näeb. Oma küla ja valla üritused on minu jaoks siiski tähtsamad ja ka huvitavamad kui kaugele jääva linna sünnipäevapidu.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus