Mirjam Liimask: “Tõkkejooks on just minu jaoks”

Mirjam elab Tartus Kruusakuru tänaval vanematekodus. “Mul poleks midagi selle vastu, kui seda tänavat näiteks saja aasta pärast Mirjam Liimaski tänavaks kutsutakse, ” lausus spordineiu naljaga pooleks. Vaadates tõsisemast vaatevinklist tagasi võistlustele Erfurdis lausus 173 cm pikkune ja 59 kilogrammi kaaluv sportlane, et tema võit hakkab alles kohale jõudma ja tundub seni uskumatu.

“Püüdsin sel võistlusel hästi rahulik olla ja mõelda, kuidas hästi joosta. Tulemusele ma lausa ei mõelnudki. Kindlasti mõjusid hästi ka tahe, usk enesesse ja mõistagi ka õnn,” märkis ta.

Treener Mehis Viru õpetab ülikoolis

Mirjam Liimaski arvates on tema võitude üheks võtmeks asjaolu, et treener Mehis Viru pole mitte tavaline spordipraktik vaid Tartu Ülikooli Kehalise kasvatuse teaduskonna dotsent. “Tuleb igati kasuks, et treener on teadlane, kes põhjalikult erinevat treeningumetoodikat tunneb. “

Ka Mirjam Liimask õpib ise Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas ja spetsialiseerub füsioteraapiale.

“Vastavad teadmised tulevad kasuks ka enda sporditeel. Nii tean paremini, kuidas hoiduda vigastustest, mismoodi kasutada massaa?i ja võimalusi enda organismi taastamiseks. Massaazi saamiseks on Eestis päris head võimalused kui ise neid aktiivselt otsida.”

Tõkkejooks kõige õigem ala

Esimesed võidud sai Mirjam Liimask aga perespordiüritustel-jooksuvõistlustel ümber linnalähedase karjamaa, mida korraldas pereisa, kes NSVL meistersportlane automudelismis ja tegelenud ka kergejõustiku ning sõudmisega.

Isa soovitusel hakkas Mirjam Liimask käima ka judotrennis ja osales judovõistlustel. “Hiljem hakkasin tegelema kaugushüppega ja jooksma. Ühel noortevõistlustel osalesin ka tõkkejooksus ja nii kujunes huvi selle spordiala vastu. Nüüd olen aru saanud, et tõkkejooks on minu jaoks just see kõige õigem spordiala. Mulle meeldib tõkkejooks, tunnen, et see on just minu jaoks, ” lausus noor tippsportlane, kes esimese rahvusvahelise võidu sai Valgevene, Ukraina ja Baltimaade vahelisel võistlusel. Möödunud aasta oli ta Korea universiaadil kuues.

Kõige sagedamini treenib Mirjam Liimask Tartus Ülikooli staadionil. “Staadionil on hea treenida, kuid kergejõustiklastele oleks Tartusse vaja ka korraliku spordihoonet,” lausus lootustandev sportlane.

“Olen arvamusel, et sportimiseks ja andekate sportlaste võrsumiseks peaksid olema head tingimused kõikides Eestimaa nurkades. Samuti on meeldiv, kui sportlasi toetavad omavalitsused ja omavalitsusjuhid. Minu sponsor on näiteks Tartu vallavanem Aivar Soop, ” ütles Mirjan Liimask. Kümmekond minutit hiljem oli ta taas Tartu Ülikooli staadionil treenimas.

Eile aga teatasid suuremad päevalehed, et Mirjam Liimask ei osale tänavu kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Helsingis. Mirjamil pole sinna vaja lihtsalt niisama jooksma minna, tõdes treener. Tema hinnangul peaks tütarlaps püüdlema kuhugi kõrgemale.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus