Minu unistuste auto

Märtsikuus toimus Genfis suur autonäitus ja Jõgeva Gümnaasiumi IV a klassi õpilased otsustasid sel puhul osa võtta autode joonistamise võistlusest. Oma mõtteid sellest, milline peaks olema unistuste auto, samuti võistlusele saadetud joonistusi lubasid nad lahkelt jagada ka Vooremaa väikeste lugejatega.

See auto on tumepunane BMW kabriolett, millel on mustad nahkistmed. Tagaistmete asemel on ühe meetri laiused ja poole meetri kõrgused kõlarid. Selle kiirendus sajakilomeetrise tunnikiiruse saavutamiseks oleks 0,4 sekundit. Pikamaasõitudeks laseb ta kummid teistpidi ja tõuseb õhku. Õhus tõuseb peale veel katus ja kiirus on 480 meetrit sekundis. Vaat selline on minu unistuste auto.

Siim-Sander Lõoke   

Minu lemmikauto on reaktiivkelk. See näeb välja nagu kelk, aga tal on rattad all. See auto on kaks meetrit pikk ja kaalub ainult  veidi üle 125 kg. Selle autoga on linnas sõitmine keelatud. Auto on väga kiire tänu taga paiknevatele rakettidele. Selle autoga saab arendada kiirust üle 400 km/h. Masin on loodud siledal teel sõitmiseks. Autos tuleb lamada selili, sest istudes võib tasakaalu kaotada. Kui sellise kelguga tasakaalu kaotad, võid saada raskeid vigastusi. Kuna see auto ei ole ohutu, siis sellepärast ei võigi temaga linnas sõita. Ma tahaksin, et selliste autodega tulevikus sõidetaks.

Benjamin Hiienurm 

Minu unistuste auto on selline, mis võtab bensiini asemel vett ja lendab maapinna lähedal. Nupuvajutusega läheb katus pealt. Kui vaja magada, on autol isejuhtiv arvuti, mis võtab juhtimise endale. Ja kui vaja, saab juht määrata asukoha ning ise sõidu ajal puhata.

Kermo Kiisler 

Minu auto võiks olla truu. Selle poolest truu, et ta ei teeks pätti. Isegi avariidesse ei satuks, kuigi ma sooviks, et ta oleks välkkiire. See kiire auto võiks olla pisike ja punane. Kütust poleks vajagi! Saab ka selleta hakkama. Aga seest võiks auto olla talvel soe ja pehme, kevadel oleks seal kevadehõngu ja linnulaualu, suvel mõnusalt jahe. Ning sügisel pakuks kaitset vihma eest. Minu kui tüdruku jaoks oleks siis kõik olemas.

Elisabet Ottas 

Minu unistuste auto oleks selline, mis suudab lennata, kui oled ummikutes või on vaja kiiresti kuhugile jõuda. Samuti saaks seal sees elada. Väljast vaadates tunduks see nii väike nagu teisedki autod, aga seest hästi suur. Välimus võiks olla selline: punane katuseta sportauto (katuse saaks vajadusel peale panna) koos uhke tagatiiva ja külgedele tuunitud piltidega. Kui hakkaks igav, võiks autoga saada ka rääkida. Siis sõidaksin ma puhkama ja loodust nautima.

Marianne Dengo

blog comments powered by Disqus