Minister tänas Torma isetegevuslasi ja sportlasi

Jaanuarikuu viimasel päeval peeti Torma rahvamajas valla arvuka isetegevuslaste- ja sportlastepere auks tänuõhtut. Tänusõnad 2007. aastal tehtu eest ütles vallavanem Riina Kull.

Vaadati videomeenutust mullustest olulisematest kultuurisündmustest Torma vallas. Meeldejääv oli president Toomas Hendrik Ilvese auks korraldatud rahvapidu Torma rahvamajas 15. veebruaril, samuti Jõgevamaa memme-taadi laulu-tantsupidu Tormas 10. juunil ning Võtikvere raamatupidu 11. augustil.

Seejärel tänasid volikogu esimees Mati Stokkeby ja vallavanem Riina Kull isetegevuskollektiivide juhte värskelt trükist ilmunud raamatu ?Torma Album V? ja lilleõitega. Üksteise järel astusid saali ette Torma kapelli juht, segakoori abidirigent, naisrahvatantsu­rühma kontsertmeister Maire Tamm, Torma naisrühma ja näiteringi juhendaja Luule Lehemets, Torma segakoori ja Sadala naisansambli juhendaja Mare Talve, Torma kammerkoori, Vaiatu ?Hõbe? ja tütarlaste ansambli ?Nonett? juhendaja Merle Nisu, Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkestri dirigent Raino Kubjas, Vaiatu ja Torma memmederühmade juhendaja Aili Oja, Sadala rahvatantsurühma ?Tantsulust? juhendaja Valve Raide, line-tantsijate juhendaja Katrin Raidma.

Torma albumi ja lilled said vallajuhtidelt ka tublid treenerid Enda Kalm (tüdrukute võrkpall), Andres Annok (poiste korvpall), Anna ja Rein Sander (tennis) ning Anne-Ly Võlli (aeroobika).

Kui kollektiivide juhid ja treenerid tänatud, jõudis järg isetegevuslaste ja sportlaste kätte. Kõigile neile jäi tänuõhtust mälestuseks T-särk valla logoga ?Adra ja sulega Jakobsoni vaimus?. Ehkki erinevat värvi ja erineva suurusega, kuid sama tunnuslausega särgid sümboliseerivad Torma aktiivsete kultuuri- ja spordiinimeste kuulumist ühtsesse perre, kus üksteist toetatakse ja innustatakse ning rõõmustatakse iga pereliikme saavutuste üle.

Tänuõhtu üllatuskülaliseks oli kultuuriminister Laine Jänes koos oma viieliikmelise ansambliga ?Lady Harmonists?. Tänutäheks Torma valla sportlastele ja isetegevuslastele kõlasid igihaljad kaunid viisid. Laine Jänes ei tulnud Tormasse kui kõrge riigiametnik või poliitik, vaid kui muusik, kellele lähevad korda ühe Jõgevamaa valla isetegevuslaste ja sportlaste edusammud ning igapäevamured ja -rõõmud.

Meeleolukale kontserdile järgnenud ühises kohvilauas vahetati mõtteid ning peeti ka tulevikuplaane.

Maie Nisu,
Torma valla kultuurijuhi kohusetäitja

blog comments powered by Disqus