Minister austas õpilasvõistluste laureaate

Maria Orb osales oma magnetseadme abil katlakivi vähendamist käsitleva uurimusega Türgis Istanbulis toimunud rahvusvahelisel noorte keskkonna-alasel teaduskonkursil, kust naasis pronksmedaliga. Sama teadustööga, mille juhendajaks oli keemiaõpetaja Neeme Katt, on Marial võimalik minna veel Ameerika Ühendriikides toimuvale noorte teaduskonverentsile.

Kiigemetsa Kooli õpilased Ingrit Kruus, Kerli Nautras, Arno Piirson ja Rauno Randoja võitsid mitu medalit Sloveenias toimunud Euroopa Eriolümpia suusatamise ja lumeljooksmise võistlusel. Nende treeneriks on õpetaja Reino Hobolainen.

Rahvusvahelistel õpilasvõistlustel edukalt esinenud Eesti õpilaste arv oli tänavu erakordselt suur: ühtekokku oli ministri vastuvõtule palutud üle 200 noore ja nende juhendaja. Nende hulgas oli matemaatika- ja informaatikatundjaid, noori loodusteadlasi, füüsikuid ja keemikuid, keelehuvilisi, muusikuid, tantsijaid ja sportlasi. Minister Tõnis Lukas tunnustas kohalolnuid ja andis neile üle kingitused. Muusikalise tervitusega esines Chalice.

Ministri sõnul oli meie riiki kogu maailmas suurepäraselt esindanud noori kodanikke sobilik tunnustada just kodanikupäeval.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus