Ministeerium toetab kodanikualgatust kahe miljoniga

Hinnanguliselt vedeleb Eestimaal 7000 tonni illegaalset prügi, mille ladestamine läheb tavapäraste hinnakirjade kohaselt maksma seitse  miljonit krooni, teatas kampaania Teeme Ära 2008 meediajuht. Hetkel on tema sõnul käimas läbirääkimised jäätmekäitlejate ja prügilatega, et kodanikualgatuse korras kokku korjatav prügi ladestada soodustingimustel.

Eeskuju näitav kokkulepe on saavutatud juba Cleanaway Eestiga, kes on lubanud oma Tartu ja Viljandi prügilates kodanikualgatuse korras kogutava prügi vastu võtta vaid saastetasu eest. Makstavast saastetasust 75 protsenti läheb kohalike omavalitsuste rahakotti.

Sel nädalavahetusel jätkuvad Teeme Ära 2008 eestvedamisel toimuvad prügi kaardistamised maakondades. 8. ja 9. märtsil kaardistab kodanikualgatus Teeme Ära 2008 illegaalset prügi korraga kolme maakonna valdades ? Pärnumaal, Põlvamaal ja Saaremaal.

Selle nädala lõpuks peaks üle-eestilises prügiandmebaasis olevate prügipunktide arv ületama 5000 ning arvestuslik maht 4000 tonni piiri. Tervet Eestit hõlmavale prügikaardile saab pilgu peale heita Teeme Ära 2008 koduleheküljel: www.teeme2008.ee

Vooremaa

blog comments powered by Disqus