Ministeerium korraldab avalike energiafoorumite sarja

Foorumitele on kutsutud oma seisukohtadega esinema eri huvirühmad ja erakonnad. Foorumitega paralleelselt valmivad ministeeriumis energiamajanduse ja elektrimajanduse arengukavade eelnõud, mida hakkavad eeldatavalt sügisel arutama valitsus ja riigikogu. Alates neljapäevast, 6. märtsist, saab arengukavade tööversioonide tausta osaga tutvuda ka ministeeriumi kodulehel.

Esimene energiafoorum ?Millist energiasüsteemi me tahame?? toimub 12. märtsil kell 13.00-16.00 Rahvusraamatukogu suures saalis.

Foorumil arutletakse, millistest põhimõtetest peaks Eesti energiasüsteemi arendamisel lähtuma, kas Eesti peaks olema energia eksportija või importija, milliseid numbrilisi eesmärke võiks seada Eesti energeetikale ning millised peaksid olema selle poliitilised eesmärgid.

Teine energiafoorum ?Elektritootmise valikud Eestis? toimub 9. aprillil kell 9.00-13.00 Tallinna Tehnikaülikooli suures saalis.

Foorumil arutatakse Eesti elektritootmise võimalike valikute üle ja analüüsitakse neid lähtuvalt majanduslikust, keskkonnakaitselisest varustuskindluse aspektist.

Kolmas Energiafoorum ?Elektrituru avanemise mõjud? toimub 14. mail kell 14.00-17.00.

Foorumil arutatakse elektrituru avanemisega kaasnevaid mõjusid, räägitakse elektriturgude toimimise põhimõtetest ja teiste riikide kogemustest, analüüsitakse võimalusi ja ohte Eestis.

GEA OTSA,
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kommunikatsiooniosakond

blog comments powered by Disqus