Minge kindlasti valima

Homsega jõuab lõpule üks pikk valimisralli – Riigikogu valimised. Kuigi rekordilised eel- ja e-valimised on selleks korraks juba unustatud, pannakse homme valimiskastide juures i-le täpp. Kindlasti on paljusid viimased kuud meid hommikust õhtuni saatnud valimisralli ära tüüdanud. Sageli on kuulda juba lootusrikast õhkamist: millal see kõik läbi saab? Aga juba homme, demokraatia pidupäeval, kõik saabki selgeks.

Kui mõnelegi võivad valimised tunduda tüütu ettevõtmisena, siis teisti ometi ei saa. Valimistel osalemine ja oma hääle andmine on ju iga kodaniku kohus oma riigi ees. Kui sageli kuuleme virinat, et mina valima ei lähe, kõik halvasti, niikuinii midagi ei muutu. Aga just niiviisi jätamegi enda otsustamisest kõrvale. Kui meie ei osale, oma häält ei anna, siis pole pisimatki lootust, et midagi võiks järgneva nelja aasta jooksul muutuda.

Seepärast tuleb valimistel kindlasti osaleda. Teha oma valik, viib see siis meid otseselt või kaudselt ka muudatusteni. Sest kui me ise ei otsusta, siis otsustavad meie eest teised. Mõnigi valija on õigesti märkinud, et kui oled valimas käinud, siis on sul ka õigus hiljem toimuvat kritiseerida. Kes on ennast taandanud, sellel pole ka moraalset õigust kedagi hukka mõista.

Nii tasub kindlasti leida homsest päevast see tunnike ning seada sammud valimisjaoskonda. Ja kui ka seal valikuga kimpus olete, siis tasub alati valida oma inimesi, inimesi meie keskelt. Keda teate, tunnete, kes elavad teie lähedal. Mitte ilusaid peibutusparte kaugelt maalt, kes kunagi teie juurde ei jõua.

blog comments powered by Disqus