Mine maale!

Sel nädalavahetusel leiab aset maaelu suvine tippsündmus – avatud talude päev. Aasta aastalt on see nädalavahetus eestimaalaste seas muutunud populaarsemaks. Ilmselt ei tule põhjust kaugelt otsida – oleme maarahvas ja meie juured on sügaval mullas.
Eeloleval nädalalõpul on tuhanded lastega pered ja ka niisama lõbusad matkasellid oodatud taluettevõtetele külla. Avatud talude päeval osalejad tutvustavad toidu teekonda põllult või laudast lauale. Maaelu juurde käiv tehnika on väikeste poiste jaoks vaieldamatult üks suuremaid tõmbenumbreid. Ka gurmaanidest täiskasvanutele pakub avatud talude päev kirkaid maitserännakuid.
Olles ise olnud eelmistel aastatel samamoodi lastega ratastel ning talust tallu liikunud, võin julgelt kinnitada, et sellest ajast tasub võtta maksimumi ja nälga ei jää kuskil. Lisaks maitsvale toidule ja ehedale maaelule tervitab külalisi kõikjal lahke pererahvas. Ehedat talutoitu saab nii kaasa osta kui kohapeal maitsta.
Tuttavad lõhnad ja maitsed viivad meid justkui rännakus tagasi lapsepõlve. Helged mälestused aegadest, mil sai isegi maal vanaema juures ehedat talutoitu mekkida, sooja piima juua ning pesadest kanamune otsida, kosutavad hinge. Meie rikkus on mitmekesine maaelu.
TAIMI LUTSAR

blog comments powered by Disqus