Mind ei ole, kui sind ei ole!

Üha kiiremas elutempos napib aega ja tähelepanu pereliikmetele. Pärast pingelist töö- ja koolipäeva vajavad lähedased üksteise toetust ja mõistmist.

Elutempo on muutunud väga kiireks, kõik toimub, kasvab ja areneb tormiliselt. Lapsevanemal ei ole aega oma lapse jaoks, tal on vaja tööl käia ja raha teenida. Ta peab endal hinge sees hoidma ja hoolitsema pere heaolu eest. Kahjuks kipub aga ära ununema, mis see õige heaolu on.

Vanematel pole laste jaoks aega

Muidugi on vaja, et leib oleks laual ja riided seljas, ka hea auto ja kena elamine pole paha, aga sageli on see kõik millegi väärtuslikuma arvelt. Ei ole aega lapsega tegeleda, ei öelda:? armastan sind?, ei ole aega kallistada ja rääkida kõige lihtsamatest asjadest tõsiste probleemideni välja.

Natuke isegi kardetakse selliseid asju või tunduvad lapse mured lihtsalt tühistena, et küll ta teab, et armastan. Nii jääbki laps tihtipeale üksi ? üksi koju ja üksi hinges.

Laste elu ei ole lihtne. Neil on palju kohustusi ja probleeme. Nad peavad olema koolis edukad, tublid ja sõnakuulelikud oma vanematele, arvestatavad ja hinnatud kaaslased sõpradele. Lapse jaoks on tähtis iga pisiasi ja pisiasjadest koosneb elu.

?Noorus on hukas?, ütlevad vanemad inimesed. Noorus on alati hukas olnud ja nii see ka jääb. Loomulikult on tänapäeval palju väga tõsiseid probleeme. Millest see aga tingitud on? Ehk sellest, et lastele on osaks saanud väga palju vastutust ja iseseisvust.

Üksi ei saa hakkama

See on iseenesest väga hea, kuid kui noor inimene ei saa enam ühel hetkel hakkama iseenda ja kogu maailmaga, otsib ta kusagilt lahendust, pääseteed.

?Narkootikumid ei ole probleem, kuritegevus ei ole probleem, vägivald ei ole probleem ? see on vaid tagajärg tõelistele probleemidele. See tuleb sellest, kui elu on tühi.? (O. Sydänmaanlakka)

Ja selleks, et elu ei oleks tühi, tahame aidata meie, noorsootöötajad ja noortekeskused.

Mis on noorsootöö? Sellele ei olegi ühest vastust. See on natuke kodu-ja kindlustunde, natuke tegevuse, põnevuse ja vajalik olemise pakkumine. Seda tehakse hinge ja armastusega, piitsa ja präänikuta, natuke piiride ja natuke sisetunde järgi.

Siimusti Avatud noortekeskus on arenev ja jätkusuutlik. Oleme pakkunud noortele mõnusa koha ajaveetmiseks ja mitmekülgset tegevust. Paljudele on ANKis viibimine saanud igapäevaseks, osaletakse tegevustes aktiivselt ja tehakse omapoolseid ettepanekuid, millele püüame alati vastu tulla. Loodame aina kasvavat osavõttu. Mida rohkem meid on, seda rohkem ideid. Samas on rõõm lihtsast koosolemisest, arvestame teineteisega.
Palju on noorte heaks tehtud, kuid veel rohkem teha. Keskused arenevad koos meiega.

Perepäeval jagatakse teadmisi, kuidas vältida tülisid ja vabaneda pingetest. Perepäeva korraldamisega on seotud kohalikud noored, see on neile heaks võimaluseks midagi ise oma heaoluks ära teha.

Võimalused on antud, tuleb neid ainult osata kasutada. Peame olema sallivad ja kannatlikud. Mõistma, mitte hukka mõistma!

?Hea tuleb tasakesi!?(O.Sydänmaanlakka)

MONIKA MAASING, Siimusti ANK noortejuht

blog comments powered by Disqus