Mina ei usalda valetavat vallavanemat

11. juunil Vooremaas avaldatud esikülje lugu sundis mind sulge haarama. Kirjutaja ei olnud kahjuks vaevunud küsima umbusalduse algatajate seisukohti ega kontrollinud, kas kirjutatu ka tõsi on.

Miks Pala vallavolikogu viis liiget valetavat ja tööajal joobes ringikihutavat vallavanemat usaldavad, seda võin vaid oletada. Juba valimisliidu nimekiri koostati nii, et seal olevad inimesed või nende lähedased oleks tööalaselt sõltuvad perekond Weinrauchist, valla- või koolijuhist. Nii ongi võimalik, et volikogu koguneb kell 12 päeval, siis kui tööandja käsib või lubab. Need, kes töötavad väljaspool valda ja kelle sissetulek vallaeelarvest ei sõltu, tavaliselt osaleda ei saa. Oleme volikogu esimehe tähelepanu keskpäevase aja sobimatusele korduvalt juhtinud, kahjuks on see jutt kurtidele kõrvadele ja näitab volikogu esimehe suutmatust volikogu tööd korraldada.

Pala vallavanem on avalikkust korduvalt eksitanud püüdes jätta muljet, et tal joovet tänavu 31. märtsil ei tuvastatud. Esitasin Lõuna prefektuurile teabenõude asjaolude selgitamiseks ja sai järgneva vastuse: “Jozsef Weinrauchi karistati liiklusseaduse § 74’19 lg 1 ja § 74’22 lg 2 alusel selle eest, et 31.03.2011 juhtis mootorsõidukit, ületades sõidukijuhi organismis lubatud alkoholipiirmäära ning ületas lubatud sõidukiirust 23 km/h.”

Juhtunust sain mina ja teised volikogu liikmed teada ajakirjandusest, vallavanem ise ega volikogu esimees ei suvatsenud meid informeerida.

Eelmiste avalikult joobes olekute kohta on vallavanem üleolevalt küsinud, et kas keegi on tal joobe tuvastanud. Nüüd on ju. Siiski jätkub argpükslik hämamine ja valetamine. Vaatamata keskpäeval tuvastatud joobele on tööajatabelis kirjas kaheksa töötundi ja ka tasu selle eest arvestatud.

Miks peaks volikogu valetavat ja joobes olekus valda juhtivat vallavanemat usaldama? Ei peagi! Uskumatu, et sellele lihtsale vastusele viis Pala vallavolikogu liiget ei ole tänaseni tulnud.  On viimane aeg endale vallajuhtimise erinevad rollid selgeks teha, õppimise aeg kipub pikale venima.    

RAIVO VADI, Pala vallavolikogu liige, Pala vallavanem 1993-2000, volikogu esimees 2002-2005

blog comments powered by Disqus