Millises Eestis ma tahan elada?

Esseevõistluse idee pärineb Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhilt professor Margit Sutropilt. Ideed arutas Presidendi Mõttekoda, mille liikmed nõustusid osalema võistluse ?üriis. Oma tuge on lubanud Vabariigi Presidendi Kantselei ja ajakiri Akadeemia.

?Eesti on taastanud oma riigi ja võtnud taas sisse koha demokraatlike lääneriikide peres. Ometi ei ole Eesti veel selline, nagu me sooviksime. Selle asemel, et kurta, et Eesti pole just päris selline, millist me tahtsime, peaksime rääkima sellest, missugust Eestit me tahame,? ütles riigipea esseevõistlust välja kuulutades.

?On aeg välja öelda oma mõtted selle kohta, missugune Eesti peaks olema. Arutlegem siis ühiselt, mis on Eestis praegu hästi või mis tekitab meelehärmi. Mida on meil õppida minevikust? Mida võtta üle teiste maade kogemusest? Kuidas saavutada see, et kõik siin elavad inimesed peaksid Eestit oma koduks? Mida saaksin mina teha selleks, et Eesti muutuks kohaks, kus on hea elada, kus lapsed on oodatud, kust noored ei taha lahkuda välismaale ja kus eakatel on rahulik vanaduspõli?? loetles president Ilves võimalikke küsimusi, mille üle võiks antud teema raames arutleda. ?Suunakem oma pilgud tulevikku ja mõelgem, kuidas me läheme edasi. Missugune võiks Eesti olla 10, 50, 100 aasta pärast??

Konkursi täpsete tingimustega saab tutvuda Tartu Ülikooli eetikakeskuse loodud eetikaveebis www.eetika.ee ja Vabariigi Presidendi Kantselei kodulehel www.president.ee. ?ürii teeb oma otsuse jaanilaupäevaks, 23. juuniks. Eraldi hinnatakse üldhariduskoolide õpilaste ja täiskasvanute töid.

?Ma olen veendunud, et Eesti tuleviku kohta tahavad ja ka oskavad oma arvamuse välja öelda sajad ja tuhanded meie kaaskodanikud. See ei ole pelk poliitikute või arvamusliidrite privileeg, kellele visioonide pakkumine on sageli töö või isegi kohustus,? ütles president Ilves.

blog comments powered by Disqus