Millised kevadtööd on juba tehtud ja milliseid on plaanis?

Enno Lippur: Veel pole jõudnud ühtegi kevadtööd teha, isegi koduümbrus on veel koristamata. Kõige esimese asjana peaks õue ära koristama. Mul on maja ümber leinakased, mille oksi on talvine maru rebinud. Esimese asjana tulekski see oksarisu ära koristada.

Monika Urb: No töid oleks ikka kõvasti teha, aga pole veel aega saanud, liiga porine on ka veel ja maagi pole veel õieti soojaks jõudnud minna. Kevadtöid on tavaliselt ikka nii palju, et ei oskagi nimetada, mida esimesena tegema peaks. Lihtsalt tuleb kuskilt otsast pihta hakata. Tänavad on veel tolmused, seega pole veel mõtet aknaid pesema hakata, sest need saaksid kohe uuesti sama mustaks kui enne.

Lea Paide: Ei ole veel jõudnud midagi selles suunas teha. Kuna meil onühistu, siis igal kevadel oleme ikka ühiselt koos ümbrust korrastanud. Oma koduümbrus tuleb ikka kevade tulekuga korda teha, lehed riisuda ja sodi kokku korjata. Muid töid küll praegu meelde ei tule, mida kevade tulekuga tegema peaks.

Elfriide Pagi: Natukene tuleks küll maja ümbrust korrastada, kuigi tervis kipub kehv olema ja ei lase nii palju töötada kui tarvis. Põhilised kevadtööd on ikka prahi kokkuriisumine ja kottipanek. Mingisugust kevadist suurpuhastust oma elamises ei ole küll teinud.

Heili Hurt: Esimesed kevadised toimetused on juba tehtud, nimelt õunapuuoksad said ära lõigatud. Kui oleks jätnud lõikamata, siis oleks sügisel keeruline õunu kätte saada.  Traditsioonilised kevadtööd on muidugi korstna ja lõõride puhtaks lükkamine ja sealt edasi maja koristamine. Selline majakorrastus nõuab ikka eelnevat planeerimist ja aega võtab see ühe tubli nädalavahetuse jagu.

blog comments powered by Disqus