Milline laul võiks esindada Eestit Eurovisioonil?

Aive ja Eiko Puusta, abielupaar:
«Selle aasta laulud on tugevamad kui mullused ja eks Türki läheb ka midagi paremat kui eelmine kord. Juba seepärast, et nüüd on laulu valik rahva otsustada. Eelmise laupäeva võistulaulmisest jäi meelde võrukeelne laul. Neiokõsõ «Tii» oli täitsa omapärane asi eurolaulude maastikul ja see võib võistluse võita. Rootslaste laul ja Charizma esinemine jättis meid seekord küllaltki ükskõikseks, heliplaadilt oleme kuulnud neilt paremaid lugusid. Kerli Kõiv võib ka läbi lüüa, ta on selline julge ja hea häälega, lootustandev tüdruk. Lauluvõistlust vaatame ka sportlikust hasardist, et kas meie arvamus läheb teistega kokku.»

Hardo Osila, endine ehitaja:
«Mulle meeldivad eestikeelsed laulud. Meil on endalgi väga häid autoreid ja esitajaid, seepärast ma ei mõista, miks peaksid meie riiki esindama välismaalased. Lauluvõistlusi vaatan suure huviga, kuigi tümps mulle väga ei meeldi. Tundub, et muusika on läinud monotoonsemaks, võtame või naislauljad. Vaid mõnel neist on originaalne hääl ja laul, teised ainult inisevad. Mulle ei lähe niisugused laulud peale. Maarja-Liisi esitatud laul oli ilus, kuid Eurovisioonil ei too edu mitte laulja tuntus, vaid loo originaalsus. Seekordsetest esinejatest olid kõige meeldivamad Neiukõsõ, neil on väga head hääled.»

Urmas Mikko, õpetaja:
«Mulle hakkas meeldima Neiokõsõ esitatud laul. «Tii» oli piisavalt hoogne ja rütmikas ning esitlus küllaltki vaatemänguline, seda ka tänu löökriistadel mänginud Peeter Jõgiojale. Kuigi see lugu võib mitte võita, on selles eestipärasust, mis tekitab huvi ja toob meile tuntust juurde. Õnnestunud oli ka Airi Ojametsa esitatud laul. Maarja-Liis Ilusa eestikeelne lugu «Homme» oli samuti hea, kuid arvan, et erisused meeldivad publikule rohkem. Nooruke Kerli Kõiv on meeldiv esineja ja tal on häid laule, aga seekordne «Beautiful Inside» mulle küll ei meeldinud, seda just sõnade poolest. «Olen väike värdjas ja mul on ükskõik» ? see provotseerib inimesi ükskõiksusele.»

Kaia Kurg, vallavalitsuse raamatupidaja:
«Ma pole mingi asjatundja, kuid Eurovisiooni olen alati huviga vaadanud. Esimest korda otsustab laulu valiku rahvas ja eks Türgis saab meie maitset teistega võrrelda. Arvan, et võita võib esimene laul, mille esitas Slobodan River. Ithaka-Mariat oli ilus kuulata ja meeldiv vaadata, tal oli seljas midagi huvitavat. Eks lauluvõistlus olegi natuke ka moedemonstratsioon. Eestikeelne laul meeldib mulle rohkem, ehk seepärast jäigi Maarja-Liisi esitus paremini meelde. Ma aga ei usu, et see laul maailmas läbi lööb, samuti on vähe lootust võrukeelsel ja rahvuslikul Neiokõsõl, kuid Rahula «Surrounded» võib küll esimese kümne hulka jõuda.»

Kristiina ja Merili, klassiõed:
«Neiokõsõ «Tii» oli päris hea, aga Kerli Kõivu laul oli ikkagi kõige parem. Kerli on noor ja kena, tal on hea hääl. Arvatavasti saab aga eurolauluks Ithaka-Maria ja Tomi Rahula loodud «Surrounded». Raadios on seda juba õige palju rahva hulka lastud ja eks see mõjutab ka hääletustulemusi. Maarja-Liisi laul oli hea ja ilusate sõnadega, kuid ootasime temalt midagi paremat. Eestimaad peaksid esindama eesti lood ja lauljad, eks see vähendab ka kuulsa Charizma poolthääli, aga tõsi seegi, et Kerli oli seekord lihtsalt parem. Tänavusel Eurovisioonil võib Eesti laul tulla esimese 15 vahele, esikohta küll ei looda.»

Kuuno Paeveer, vanavanaisa:
«Ei mõistagi öelda, mis oleks eriti silma jäänud. Peaaegu kõik oli natuke võõramaine ja võõrkeelne, mis vaimustust ei pakkunud. Neiokõsõ mulle meeldisid, võrukeelse laulu sõnadest sain ma aru, aga kas selle loo ka noored omaks võtavad ja võistluslauluks valivad, seda ma ei tea. Arvatavasti meeldib neile rohkem tümps ja võõrkeelsed lood. Eestlane on pika traditsiooniga laulurahvas, seepärast ma ei saa aru, miks me peame end ehtima võõraste sulgedega ja nendega turule minema. Meil on ju omalgi häid heliloojaid ja lauljaid. Seekordsest lauluvõistlusest võis tunda rohkem silma- kui musikaalset mõnu.»

 ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus