Millele mõelda, kui sa otsid magamistuppa sobivat kappi?

SISUTURUNDUS

Kodu sisustades on iga ruum oluline, ent magamistuba on ikkagi see endale kõige tähtsam ruum. Kuigi võib mõelda, et pole tähtis, mis meid magades ümbritseb, siis ebamugavalt sisustatud magamistuba annab nii päeva algusele kui lõpule negatiivse varjundi.

Mis on praegusel kapil puudu?

Kui sa ei alusta sisustamist täiesti nullist, siis võta enne uue kapi ostmist hetk aega ja vaata vana kappi. Tõenäoliselt on sellel midagi puudu, sest muidu sa ei kaaluks ju uue soetamist.

Kas sa vajad rohkem riiuleid, sahtleid või rohkem ruumi riidepuudele? Kas kapp peaks olema kõrgem, sügavam või laiem? Mis sind veel vana kapi juures häirib?

Täiesti nullist alustades tasub aga kirja panna, mida sul vaja on. Kas sa vajad kappi, mis mahutab kõik aastaringselt kasutatavad riided või on lihtsalt vaja mõned esmavajalikud asjad silme alt ära panna?

Kas sa hoiaksid kapis pigem volditud riideid, nii et sa vajaksid riiuleid ja sahtleid, või plaanid sa seal hoiustada kleite ja ülikondi, mis nõuavad riputamisruumi? Kas kapp peab tõmbama tähelepanu, toimima ruumijagajana või olema märkamatu lisand seina ääres?

Vali kapp, mis magamistuppa ka ära mahub

Kuigi pool tuba täitev kapp võib sulle välimuse poolest meeldida, siis päikesevalgust varjav ja liikumist takistav mööbliese hakkab üsna varsti igapäevaelu häirima.

Kõige populaarsem kapi suurus on kahe uksega, sest sellele leiab koha pea igas suuruses toas. Piisavalt lai kapp pakub juba ka rohkem võimalusi, et mängida riiulite ja riputusruumiga, rääkimata võimalusest kasutada lükanduksi.

Just lükandustest on väiksemas magamistoas palju abi. Kui hingedel liikuva ukse korral tuleb arvestada ka uste avamiseks vajaliku ruumiga, siis siinidel liikuvad uksed ei nõua mingit lisaruumi. Kui aga lükanduksed mingil põhjusel ei sobi, eelista kitsast aga kõrget kappi – põrandapinna asemel võta kasutusele laealune vaba ruum!

Üks kapp, üks panipaik

Kolme uksega kappe on juba pisut keerulisem igasse tuppa ära mahutada, kuid kindel on see, et need pakuvad tunduvalt rohkem hoiustamisruumi. Kui toa suurus ei ole probleemiks, võib see tõesti olla parim valik, sest oma koha leiavad nii erinevad riided, jalanõud kui ka peakatted.

Nelja ja viie uksega kapid sobivad avaratesse magamistubadesse, kus ruumi on rohkem kui küll ning sama rohkelt on ka asju, millele on vaja oma koht leida.

Mitme erineva väiksema kapi asemel ühe suure eelistamine loob ühe suure panipaiga, mis pakub peaaegu garderoobiga võrdväärselt ruumi asjade ja riiete hoiustamiseks.

Mõtle kapi disainile alles eelviimasena

Kui soovid ja sobilik suurus on paika pandud, on aeg jõudnud kapi välimuse valimiseni. Kapi visuaalne külg on oluline ja väga palju sõltub ülejäänud magamistoa sisustuse tonaalsusest. Muidugi võib kapp võtta ka kontrasti ja pilgupüüdja rolli – miks mitte ultramodernse disainiga magamistoas antiikne kapp – ent ole siis kindel, et ülejäänud toa sisustus selle ka välja kannab.

Kõige lihtsam viis, kuidas uus kapp ülejäänud magamistoaga sobitada, on kasutada sama materjali. Vaata oma magamistoas ringi – mis materjali oled seal enim kasutanud? Võid inspiratsiooni leida ka magamistubade fotogaleriist. Kui see on selgeks tehtud, siis vali ka kapp samast materjalist, kusjuures kapi värviga võid pisut rohkem mängida. 

Pööra tähelepanu kapi kasutusmugavusele ja hiljem hooldusele

Enne kapi koju tellimist veendu ka selle kasutusmugavuses. Nagu öeldakse: “Üheksa korda mõõda, üks kord telli.” Kapi uksi peab olema võimalik avada soovitud määral, ning selleks peab kapi ees ning külgedel olema soovitud määral ruumi.

Kapi sisse LED tulede lisamine võib tunduda üleliigne, ent pimedas kapis kobamisi riiete otsimine on üks kogemustest, mida tasub vältida. Valgustus kapis teeb seal toimetamise mugavamaks.

Iga kapi puhul tasub ka kord aastas uste hingesid reguleerida ja õlitada, et need püsiksid vaiksed ja hääletud.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et mööblit valides üheksa korda mõõda ja üks kord telli. Õigesti valitud kappi on mugav kasutada, see teenib sind pikki aastaid ning see mõjub magamistoas harmooniliselt koos ülejäänud mööbliga ja sisustusega.

blog comments powered by Disqus