Milleks meile

Alates maikuu  algusest avavad projektis “Teeliste kirikud 2008” osalevad Eesti pühakojad oma uksed kauemaks kui tavaliselt. Miks küll? Peamiselt selleks, et turistid, rändajad ja ka muidu uudistajad saaksid kirikutega põhjalikumalt tutvuda ning mõningates neist ka ööbida.

Eesti Kirikute Nõukogu korraldab juba kaheksandat aastat järjest avatud kirikute projekti “Teeliste kirikud”. Ettevõtmine pakub võimalust minna pühakodadesse tutvuma sinna talletatud kultuuri- ja ajalooga ning sedagi, et huvilised saaksid soovi korral osaleda ka seal peetavatel jumalateenistustel ja palvustel.

Vähem tähtis pole kirik ka kontserdipaigana. Hea akustikaga Eesti kirikud meelitavad suvel esinema paljusid väga tuntud ja vähem tuntud artiste, kelle musitseerimist inimesed kirikutes nautida saaksid. Miks mitte lubada endale üks mõnus lõõgastushetk ja nautida head muusikat?

Väga populaarsed on kirikud just välisturistide hulgas, kes otsivad meie ajaloo ja kultuuri omapära. Kirikutes on, mida vaadata ja mida näidata ka kaugelt tulijatele.

Neile, kel telk kaasas ja parasjagu mujal majutust pole, on alati tagataskus teadmine, et kiriku juures leiab ka ööbimiskoha.

8. mai 2008

blog comments powered by Disqus