Millal valmib perroon?

Augustis hakati Tabivere raudteejaamas uut perrooni ehitama. Töö läks lahti suure hoo ja mürinaga, üleöö kadusid raudtee äärest iidne veetorn, kelder ja mõned kehvas seisus puud. Ka uus platvorm, mis vaevata rongile pääsemist tõotas, hakkas peagi ilmet võtma.

Siis jäi aga kõik kuidagi vaikseks. Rahvas, kel peatse mugavuse ja turvalisuse nimel  ajutiselt teiselt teelt vagunisse ja sealt maha turnida tuli, kaotas lootuse, et midagi üldse niipea paraneb. Eakamad inimesed loobusid   mõneks ajaks odavast rongisõidust sootuks, iga päev tööle ja koju kulgejad ronisid ja hüppasid vapralt edasi.

Siis tulid töömehed jälle objektile ja asi edenes. Infotahvlilt objekti lähistel võis lugeda, et töö peab valmis saama 31. oktoobriks. Enne oktoobrikuu lõppu see silt, tõsi küll, kadus. Mehed vehkisid veel hoolega tööd teha, novembri esimestel päevadel süttisid perroonil ka tuled…., rong peatub aga siiani endiselt seal, kus vagunisse ja maha vaid osavad ja julged pääsevad. Mõni päev hiljem kustusid taas ka uued uhked lambid vastsel platvormil. Rongi klienditeenindajad teadsid öelda, et enne, kui pole katte alt vabastatud silti “Esimese vaguni peatus”, pole vedurijuhil lubatud    seal peatuda. Enamat ei oska  loomulikult öelda nemadki.

Tahaks väga teada, kaua perroon Tabivere jaamas veel vaid  kujunduselemendina seisab. Kas oodatakse pidulikku lindilõikamist või lepingu allkirjastamist? 

Igapäevased rongireisijad Tabiverest

i

Tabivere reisijate ooteplatvorm on valmisi

Tabivere jaama reisijate ooteplatvorm on valmis ehitatud tähtajaks, kuid lähtuvalt Eesti riigi seadustest ja normidest, on vaja enne kasutuselevõttu läbi viia mõningad toimingud. Alles siis saab platvormi kasutusele võtta. Nimelt peab Tehnilise Järelevalve Amet andma uuele platvormile kasutusloa. Hindamiskomisjon käis platvormi üle vaatamas kaks nädalat tagasi. Muu hulgas nõuab kasutusloa väljastamine ametilt ka kooskõlastuse võtmist kohalikult omavalitsuselt.


Niipea kui Eesti Raudteel on kasutusluba käes, on meil kohustus vähemalt nädal aega teavitada reisijatevedajat platvormi avamisest ette. Seega saame platvormi kasutusele võtta minimaalselt nädal aega pärast kasutusloa saamist. Pärast uue platvormi kasutuselevõttu saame hakata tegelema vana lammutamisega.
i

URMAS GLASE, Eesti Raudtee avalike suhete juht

blog comments powered by Disqus