Millal valida eestlaetav pesumasin

SISUTURUNDUS

Pesumasin peaks olema igasse kodusse valitud vastavalt pere nõudmistele. Juhtumisi võib see valik osutuda plaanitust keerukamaks. Pesumasinaid on saadaval erinevate funktsioonidega ning tehnika areng on need muutnud omamoodi digitaalseteks tööriistadeks, millel on väga palju erinevaid pesuprogramme ning võimsuse ja mugavuse näitajaid need kõik on olulisel kohal õige valiku tegemisel. Pesumasinat valides tuleks kõigepealt otsustada, milline tüüp kõige paremini sobib. Sarnaseid funktsioone pakuvad nii pealt- kui ka eestlaetavad pesumasinad. Millele tuginedes siis valik teha? Et sinu valikut lihtsamaks teha, toome välja mõned olukorrad, mil valida oma majapidamisse eestlaetav pesumasin. 

Eestlaetava pesumasina eelised
 

  • Kui sinu peres on rohkem liikmeid või elukorraldusest tulenevalt pesed keskmisest rohkem pesu, siis sobib ideaalselt eestlaetav pesumasin, mis mahutab võrreldes pealtlaetava pesumasinaga palju rohkem. 
  • Eestlaetavad pesumasinad on tavaliselt pealtlaetavatest suuremad.

Keskmiselt on nende laiuseks umbes 60 sentimeetrit. Seega peaksid põhjalikult kaaluma, kas valitud pesumasin sobib planeeritud asukohta. Üldiselt arvestatakse pesumasinate jagunemist selliselt: kui sul on vaba ruumi 48–60 cm, siis sobib sinna suurem eestlaetav pesumasin. Kui vaba ruumi on 34–48 cm, võib sobida väiksema mahutavusega kitsamat tüüpi eestlaetav pesumasin.

  • Selle pealispinnale saad soovi korral paigutada pesukuivati. 

Selline tornilaadne kooslus, kus pesumasina peale on integreeritud pesukuivati, on eriti populaarne Skandinaaviamaades. 

  • Kui sul on soov masin silma alt ära peita, on võimalik see sobitada erinevate tasapindade või kappide alla. Pealtlaetavaga see võimalus puudub. Näiteks juhul kui soovid pesumasina paigutada kööki, võib selle integreerida köögimööblisse.
  • Lisaks on eestlaetavad pesumasinad tihti ilusama disainiga – need näevad välja kui tulnukalaevad oma ekraanide ja värviliste tulukestega. Nii mõnelegi lapsele või loomale pakub suurt huvi vaadata, kuidas pesu trumlis pööreldes keerleb. 

Säästlikkus on oluline 

Pesumasina valikul on kindlasti oluline ökonoomsus. Siin tuleb välja eestlaetava pesumasina eelis pealtlaetava ees, nimelt tarbivad need tunduvalt vähem vett.

Tehnilistest omadustest tulenevalt tarbib pealtlaetav pesumasin rohkem vett, sest peab nii pesemiseks kui ka loputamiseks täielikult veega täituma. Eestlaetav masin kasutab vett optimeeritult, mis aitab kokku hoida veearvete pealt ning aidata kaasa meie planeedi veevarude säilimisele. 

Mida jälgida eestlaetava pesumasina hooldamisel 

Nagu iga muu seadme puhul, vajab ka pesumasin aeg-ajalt hooldust, et pikendada masina eluiga. See tagab seadme töökindluse ning aitab ennetada planeerimatuid väljaminekuid.

Meelde tuleks jätta mõned kasulikud näpunäited, mida saad ise teha ilma suuri tehnikaalaseid teadmisi omamata.

Pärast iga pesukorda on soovitatav kuivatada pesumasina ukseavas olev kummitihend. See ennetab tihendi murenemist ja hallitusega täitumist. Vastasel juhul võib masinasse tekkida ebameeldiv hallituslõhn, mis võib ka riietele külge jääda.

Samuti koguneb kummitihendi vahele riiete küljest tulevat tolmu, niidikesi ja taskutesse unustatud asju. Viimastega peab eriti ettevaatlik olema, sest need võivad kummitihendit vigastada, mistõttu hakkab tihend vett lekkima.

Soovitatav on teha pesumasinale ka regulaarseid läbipesemisi, eriti siis, kui majapidamises on kare vesi.  

Eestlaetava pesumasina miinused 

Eestlaetava pesumasina üks miinustest on see, et pead pesu sissepanemiseks ja ka väljavõtmiseks kummardama, mis võib olla väsitav seljale. 

Lastega peres on suurem oht, et lapsed panevad pesumasina trumlisse mõne mudelauto või muu mänguasja, mis võib pesumasina ukse tihendit kahjustada. 

Hea pesumasin teenib sind kaua 

Pesumasina valikul pidage esmalt silmas kõiki oma vajadusi ning ka pesumasina tulevast asukohta. Hea valiku tegemiseks võid küsida nõu poodidest, kus oma ala spetsialistid oskavad kindlasti õiget masinat soovitada. Pesumasinate valik on lai ning parimaid masinaid leiab Eesti linnade suurematest poodidest ning veebipoodidest.

blog comments powered by Disqus