Millal peab kaasas olema liikluskindlustuse poliis ja millal roheline kaart?

Eestis ei ole liikluskindlustuse poliisi kaasaskandmine kohustuslik, kuid Eestist välja sõites tuleb see kaasa võtta. Kellel aga plaan autoga Venemaale sõita, või mõnda teise Euroopa majanduspiirkonda mitte kuuluvasse riiki, peab kaasa võtma liikluskindlustust tõendava dokumendi välismaal ehk rohelise kaardi. Soovitame roheline kaart oma kindlustusandjalt hankida juba varakult, kuna üldjuhul väljastatakse seda üksnes kindlustusseltsi büroost lahtioleku aegadel.


Eestis on politseil võimalik poliisi kehtivust elektrooniliselt kontrollida. Küll aga peab juht enne sõidu alustamist veenduma, et poliis kehtib. Eriti tähelepanelik tuleb olla võõra sõiduki rooli istudes.

Teistes Euroopa Liidu riikides eeldatakse, et Euroopa Liidu liikmesriigi registreerimisnumbriga sõidukitel on kehtiv liikluskindlustus ning üksnes liikluskindlustuse kontrollimiseks sõidukit peatada ei tohi. Küll aga võib teise riigi politsei nõuda poliisi esitamist, kui sõiduk peatati muul põhjusel.

Rohelise kaardi taotlemist ei maksa viimasele minutile jätta, kuna üldjuhul hilisõhtul ning öötundidel seda kätte saada ei õnnestu. Roheline kaart trükitakse spetsiaalsele rahvusvahelisele vormile ning seetõttu ei saa seda koduste vahenditega ise teha. Teist värvi paberit ei pruugi võõrriigi seadusesilm aktsepteerida.

Kokkuvõtvalt: Eestis ei ole liikluskindlustuse poliisi kaasaskandmine kohustuslik, Euroopa majanduspiirkonda (Euroopa Liit + Island, Liechtenstein ja Norra) reisijatel tuleb poliis kaasa võtta ning väljapoole Euroopa majanduspiirkonda reisijatel peab olema ette näidata kaasa võetud roheline kaart.

REET VEILBERG, If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht

blog comments powered by Disqus