Mikser: kohalike valimiste teemaks kerkib demograafiline trend

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Sven Mikser ütles Jõgevamaa visiidi ajal maakonnalehele antud intervjuus, et järgmiste kohalike omavalitsuste valimisel kujuneb kindlasti üheks teemaks demograafiline trend.

“Just see, kuidas hoida Eesti inimesi Eestis ning kuidas pakkuda neile siin võimalust areneda, ennast teostada ja oma lapsi kasvatada, on põhiküsimus nii kohalikel valimistel kui ka järgmistel Riigikogu valimistel,” tõdes ta. 

Rahvaloendus saab olema tõsine häirekell

Tema sõnul saab üks tõsine häirekell olema rahvaloendus, mis meil üle pika aja taas tuleb. “Rahvaloendus võib meile tõeliselt külma dušši anda,” märkis ta.

Mikseri sõnul oleme viimasel ajal rõõmustanud positiivse iibe üle ehk sündide arv ületab poole tosinaga aastas surmade arvu. “Kui väljaränne on tuhandetes, siis on see pidu katku ajal,” nentis ta.

Mikseri kinnitusel räägitakse pidevalt töökohtade loomisest ja tööandja sõbralikust majandus- ja maksukeskkonnast. “Ometi luukase töökohad, mis annavad leiba nendele Eesti peredele, kes on sunnitud siit lahkuma, hoopis Soomes või ka mujal Põhjamaades. Peaksime endale esitama küsimuse, kuidas see niimoodi on, st kuidas inimesed, kes Eestis on vähetootlikud ning pole kuigi konkurentsivõimelised, muutuvad pooleteisetunnise merereisiga nii tootlikuks, et suudavad oma perele leiva lauale tuua,” küsis Mikser. Tema hinnangul pole veel hilja korrektiive teha, kuid sellega tuleks kohe algust teha.

“Teatud osa Eestist on jäämas elaniketa. Küsimus pole selles, kas on võimalik elada ja kas teenused on kättesaadavad, elanikke lihtsalt polegi enam,” tunnistas Mikser. Tema sõnul peab elu olema elamisväärne ka väljaspool suurlinnu. 

Jõgevamaal esinduslik delegatsioon

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on 25. ja 26. mail Jõgevamaal, kohtudes kahe päeva jooksul kohalike omavalitsusjuhtide, ettevõtjate, haridus, kultuuri-ja sotsiaaltöötajatega.


Sotsiaaldemokraadid külastavad Põltsamaa linna ja valda, Pajusi valda, Jõgevat, Mustveed, Palamuse valda ja Saare valda ning tutvuvad sealsete asutuste ja firmadega. Väljasõidu Jõgevamaale teevad kaasa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja fraktsiooni esimees Sven Mikser, erakonna aseesimehed Urve Palo, Indrek Saar, Peeter Kreitzberg ja Karel Rüütli, erakonna peasekretär ja riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva, fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor, Helmen Kütt, Jaan Õunapuu, Jaak Allik, Kajar Lember, Jevgeni Ossinovski ja Rannar Vassiljev.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus