Miks turist peaks kauemaks jääma?

Kuigi Jõgevamaa turismiettevõtjad loevad möödunud suve kordaläinuks, püüavad paljud neist leida põhjusi, kuidas ka siseturisti meie maakonnas kauem hoida.

Tõsi, meil on häid üritusi suve jooksul kohe päris palju. Aga mida teha pärast õhtul lõppenud üritust? Tuleb koju sõita, sest majutusvõimalusi on meil vähe. Ja kui pole hotellis ega turismitalus kohta broneerinud, siis polegi kuhugi minna. Kõik kohad on juba täis.

Kui tahaks pärast kaunist ja köitvat kontserti kusagil kohvikus või restoranis sõpradega veidi istuda ja muljeid vahetada, siis taolist kohta pole! Jõgeval suletakse paraku kõik söögikohad hiljemalt kell 20. Jah, muidugi on piljardisaal, aga rahulikult maha istuda pole küll kuhugi, söömisest rääkimata. Mis siis veel rääkida eksklusiivsemast toidust. Pole tegelikult ka tavalisel tööpäeval suurt valikut, kus lõunat süüa!

Meie turismimagnetid on Elistvere Loomapark ja Vudila Mängumaa ning vaieldamatult Palamuse. Tee Vudilast Elistverre ei kannata vähimatki kriitikat, ka tee Tabiverest Elistverre meenutab pigem Kolgata-teed. Siseturismi hoogustamiseks tuleks kõigepealt ikka taristu korrastada!  

13. september 2011

blog comments powered by Disqus