Miks on Elistvere loomapark Teie hinnangul oluline?

Asta Sarv ? loomapargi perenaine:

Täiskasvanud aeg-ajalt unustavad, et väikene inimene ei tea loomariigist nii palju kui nemad.  Ekskursioonigrupiga piisoni aiale liginedes pean  alati grupi kinni, et kõiki hoiatada. Kord kevadel jäime seisma tiigi kaldale. Konnadel olid pulmad täies hoos. Rääkisin lastele konnadest pikalt-laialt ja kohe lisasin hoiatused piisonite aia juures käitumise kohta. Hakkasime edasi liikuma. Üks poiss, kes oli mulle kogu aeg tähelepanelikult otsa vaadanud ja kuulanud, küsis: “Aga kas nad vahepeal vee peal hingamas ka käivad?” Ma ei saanud äkki aru, konni ju veepind täis. Küsisin “Kes?” Poiss vastas tõemeeli: “Need piisonid ikka!”.  Oligi käes:  tahame anda lastele lühikese aja jooksul palju teadmisi, arvestamata, kas väikese inimese mõte järele jõuab. Sai siiski selgeks, et euroopa piisonid elavad kõrvalolevas aias ja konnadega koos tiigis ei ela.

Siit järeldub selgelt,  kui väga vajab meie praegune ühiskond Elistveret.

Aili Tallinnast:

Tore taaskohtumine Elistverega. Olin siin kunagi üliõpilasena malevas. Lausa uskumatu, milline haruldane koht on saanud  Elistverest. Räämas kolhoosiõue asemele on rajatud mõnus ja vaimustav loomapark koos loodusradadega.  Saadan kõik oma sõbrad siia vaatama 

(Loomapargi külalisteraamat,  22. juuni 2007)

Inga ja Toomas Kärdlast:

Oleme alati kurbusega vaadanud loomaaias elavaid loomi. Külastades Elistvere loomaparki ja vesteldes siinsete töötajatega, saabus südamesse suur rahu. Saime uue arusaamise inimeste ja metsloomade suhetest. Milline tähelepanelikkus üksteise vastu. Tore koht see Elistvere ? hariv ja kasvatuslik.
(Loomapargi külalisteraamat, mai 2007)

Perekond Allas Keilast:

Inimestel, kes selle pargi rajasid, peab olema väga palju soojust hinges, et seda jätkub ka  teistele inimestele jagamiseks. Siin kõik armastavad üksteist ? inimesed ja loomad.
(Loomapargi külalisteraamat, oktoober 2006)

Kaupo Ilmet, Eesti Metsaseltsi president:

Elistvere on kujunenud looduse süvaõppe ja tervise taastamise kohaks Eestimaal. Siia tuleb  inimene  mitte ainult loomi uudistama, vaid kogu sellest kaunist looduskompleksist osa saama.

blog comments powered by Disqus