Mihkel Kukk unistab Pekingi olümpiast

Jõgeva Gümnaasiumi vilistlane ja praegune Tallinna Tehnikaülikooli teedeehituse eriala üliõpilane, 23-aastane Mihkel Kukk viskas Haapsalus korraldatud Eesti talvistel meistrivõistlustel pikkades heidetes oda 71.05 meetri kaugusele. “Meistrivõistlustel osales seitse sportlast. Mulle olid need kolmandad talvised meistrivõistlused  Osalejate suhteliselt väike arv oli tingitud ka liiga varasest kevadest ning suhteliselt külmast ilmast. Nii jäi ka konkurents võrdlemisi tagasihoidlikuks. Ise pidasin tugevamaks vastaseks  Urmas Lainemurdu. Oma tulemusega jään rahule, sest see on suhteliselt lähedane mu isiklikule rekordile. Kuna tavaliselt jäävad esimestel võistlustel tulemused ikka natuke tagasihoidlikumaks ja hooaja vältel tuleb üldiselt tublisti lisameetreid, siis sisendab see usku, et rekord võib suve jooksul tublisti paraneda,” rääkis edukas kergejõustiklane. Tema treener, Jõgevamaalt võrsunud spordimees Heiko Väät märkis: “Mihkli esikoht kevadistel meistrivõistlustel väärib igati kiitust. Loodetavasti kordab ta aga suvel ka eelmisel sügisel saavutatud odavisketulemust 71.18, mis on kehtiv isiklik rekord.  Mihkel Kukel on väga hea füüsis, mida võib võrrelda ka Andrus Värniku sportlike eeldustega.

Tänase Eesti meistri esimene treener Hanno Koll spordiklubist Harta meenutas: “Alustasin Mihkli treenimist siis, kui ta õppis viiendas klassis. Olin tema treeneriks ka gümnaasiumipäevil  ja ka aasta pärast ajateenistust Kaitseväes. Mihkel Kuke sportlikud võimed arenesid stabiilselt, ta pääses varakult noortekoondisse ja hakkas peagi Eesti tasemel silma paistma. Tema edule aitas oluliselt kaasa ka vanemate toetav ja ergutav suhtumine.”

Mihkel Kukk võistleb ka praegu klubi Harta koosseisus.

Hanno Kolli arvates pole võimatu, et Mihkel Kukk viskab oda ka Pekingi olümpiamängudel. “Olümpiale pääsemiseks peab ta täitma normi ja leidma lahendused odaviske tehnilisele küljele, ” lausus ta.

“Tehnika ongi mul olnud üks suuremaid komistuskive kaugele viskamisel, aga loodetavasti suudan tänu Heiko Väädi näpunäidetele ka tehniliselt paremaks saada. Mu treener on tehniliselt väga heal tasemel ja oskab selle valdkonna arendamisele väga tõsist tähelepanu pöörata, ” tunnistas odamees Kukk ise ja kommenteeris

Eesti odaviske hetkeseisu: “Kuna Eestist on odaviskes valitsev maailmameister Andrus Värnik, siis on see ala esindatud ka odaviske eliitseltskonnas. Üldine tase tõuseb iga aastaga. Minuvanuseid, veel suhteliselt noori viskajaid on lisaks mulle veel viis või kuus, kes võivad hea õnnestumise korral juba sel või järgmisel hooajal ligi 80 meetrit visata.  Kui mõni aeg tagasi võis veel Eestis suvistel meistrivõistlustel 70 meetriga medalile tulla, siis praegu ei pruugi sellest isegi finaali pääsemiseks piisata, ” ütles Mihkel Kukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus