Mihkel Kuke olümpiadebüüt õnnestus

Neljapäeval tegi Pekingi olümpiamängudel oma debüüdi Jõgevamaalt võrsunud odaviskaja, Eesti meister Mihkel Kukk, kes saavutas eelvõistlusel 21. koha.

Mihkel Kukk sai kvalifikatsioonivõistlustel esimesel katsel tulemuseks 63.42, teisel katsel 70.55 ja parimaks osutunud kolmandal katsel 75.56.

Kui esimesed katsed nurjusid, siis kolmandal katsel hakkas tulemus juba looma,” kommenteeris esmakordselt olümpiamängudel osalenud sportlane ise.

Kvalifikatsiooninormi 82.50 täitis Pekingi olümpiamängude eelvõistlustel vaid kolm sportlast, kellest kõige pikema viske tegi lätlane Vadims Vasilevskis: tema oda lendas 83,51 meetri kaugusele. Norralasest Ateena olümpiavõitja Andreas Thorkildsen pääses finaali üheksandana.

 “Enne võistlust saatsin Mihklile mobiilile sõnumi tekstiga “Aja ennast vihaseks”, mis tähendas, et võistelgu täie ägedusega, sest mõnikord kipub Mihkel liiga flegmaatiline olema. Pärast tulemuse selgumist vestlesime ka telefonitsi. Arvan, et Mihkel tegi oma töö olümpiamängudel ära. Kindlasti raskendas tema võistlemist vihm, sest sajuse ilmaga oda viskamine on tema jaoks eriti stressirohke katsumus,” rääkis Mihkel Kuke isa Vahur Kukk, kes noormehe omal ajal sporti tegema suunas.

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus