Mihkel  Kübar valiti  Salme kultuurikeskuse direktoriks

Tallinna linnavalitsus kinnitas  Salme kultuurikeskuse direktori ametikohale Mihkel Kübara, kes on töötanud juhtival omavalitsustööl ka Jõgeva linnas ja  on praegu Jõgeva vallavolikogu liige.

Salme kultuurikeskuse direktori  ametikohale kandideerimiseks esitati 15 avaldust. Üheksast vestlusvooru kutsutud  kandidaadist osutus komisjoni hinnangul parimaks Mihkel Kübar, kelle poolt hääletas üle poole koosolekul viibinud komisjoniliikmetest.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid on ajakirjandusele öelnud, et Salme kultuurikeskuse juhi ees seisavad  küllaltki keerulised ülesanded. „Üheaegselt tuleb valmistuda remondiks ja Linnateatri majja tulekuks, kuid samal ajal tuleb koostada keskusele väga korralik arenguvisioon tulevikuks,“ ütles ta.

„Salme kultuurikeskuse juhtimine pakub  kindlasti  huvitavaid väljakutseid. Tööd alustan 13. augustil, nii jääb aega veel mõtteid seada ja täpsemalt süveneda. Tarvis on pidada plaane ka linnaosa vanema ja linnavalitsusega,”  ütles Mihkel Kübar Vooremaale. 

Tartu Ülikooli usuteaduskonna lõpetanud ja juhtimisalastel koolitustel osalenud Mihkel Kübar on töötanud Jõgeva linnas abilinnapeana, linnapeana ja linnavolikogu esimehena. Jõgeva vallavolikogus on Kübar arengu- ja reformikomisjoni aseesimees ja kuulub ka revisjonikomisjoni. Kübar kavatseb jätkata Jõgeva vallavolikogu liikmena tööd ka edaspidi.

„Mihkel Kübaral on kultuuritöö valdkonnas avar silmaring ja pikaajalised kogemused, mida ta Salme kultuurikeskuse direktorina kindlasti rakendada saab,” ütles tänane  Jõgeva vallavanem Aare Olgo, kes töötas Mihkel Kübara juhitud Jõgeva linnavalitsuses abilinnapeana.

Mihkel Kübar on erakonna Isamaa liige. „Väga hea, et Tallinnas valitakse juhtivtöötajaid ametisse mitte erakondliku kuuluvuse, vaid oskuste ja võimete järgi,” avaldas arvamust  samasse erakonda kuuluv riigikogu liige Aivar  Kokk.

Mihkel Kübar on saanud tuntuks ka Põlvamaal toimuvate Intsikurmu  festivalide ühe korraldajana.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus