Mida vajan kaugtöö tegemiseks?

SISUTURUNDUS

Kaugtöö on midagi, mis on saanud äärmiselt populaarseks. Küllaga on see miskit, mida kõik ei saa kahjuks nautida. Kaugtöö on peamiselt võimalik neil, kes ei pea füüsiliselt olema enda töökohas. Kui sinulgi on võimalik kaugtööd teha, siis oled kindlasti mõelnud, mida kõike on selle jaoks vaja, et töö saaks hästi ja korralikult tehtud. 

Head töövahendid

Kõik algab töövahenditest, kui sa teed kontoritööd, mille jaoks on vaja arvutit ja internetti, siis on need kaks peamist asja, mida vajad ka kaugelt töö tegemiseks. Kui tegeled loominguga, siis võid vajada lisaks arvutile ja internetile veel midagi. Üks on kindel, ilma arvuti ja internetita ei saa kaugtööd teha. Seega vajad sülearvutit. Lenovo sülearvutid on paljude ettevõtete lemmikuks saanud ja juhul, kui sinu tööandja ei anna sulle tööarvutit või sa oled vabakutseline, tuleb sul see ise muretseda. Lenovo sülearvutid on üks võimalus, mida kaaluda, aga kui Lenovo sülearvutid ei ole see, mida otsid, siis saad valida mõne teise arvuti kas Samsungi, Apple või mõne kolmanda ettevõtte poolt. Lenovo ettevõtte tooted on aga vastupidavad ja väga heaks töövahendiks.

Lisaks sülearvutile ja interneti olemasolule vajad tegelikult veel palju enamat. Muidugi saab ka nende vahenditega mingi aja hakkama, aga pikaajaliselt tasub varuda endale monitor, klaviatuur, arvutihiir ja loomulikult mugav kontorimööbel. Monitori soetamine annab sulle võimaluse teha tööd suurema ekraani tagant, see on eriti oluline, kui töötad keeruliste ja suurte failide või dokumentidega. Kasutades korraga nii sülearvutit kui ka monitori, on sul kasutusel 2 ekraani – kas pole mitte mugav.

Mugav kodukontor

Töövahendid on vaid üks asi, mida vajad kaugtööd tehes. Pikaajaline istuv töö ei ole üldse hea ja see, kui sa seda teed ebaloomulikus ja ebamugavas asendis, on veel halvem. Seega peab sul kindlasti olemas olema kontorilaud ja korralik töötool. Kontorilaudade valik on suur, see võib olla täitsa tavaline ja klassikaline laud, aga ka reguleeritava kõrgusega laud, mida saab muuta. See on eriti hea ja mugav lahendus, sest see võimaldab vahepeal tööd teha ka püstises asendis. Teine oluline asi on kontoritool. Töötool on disainitud selleks, et hoiab sinu selga ja kogu keha mugavas asendis, kui teed tööd. Tavalisel toolil istudes ei ole näiteks sinu alaselg või käed toetatud nii nagu peaksid. Selleks, et vältida erinevaid pingeid lihastes, tuleb mõelda töö tegemise tingimustele ja siinjuures mängib rolli hea mööbel. 

Paljud inimesed sisustavadki koju kontori ruumi, kuhu kõik vajalik asetada ja kust tööd teha. Kodus töötamine on võimalik ka juhul, kui sul pole vaba ruumi kontori jaoks. Piisab ka sellest, kui sa leiad mõnes teises toas nurga, kuhu asetada enda töölaud ja tool. Oluline on see, et see asuks toas, kus sa saad rahulikult tööd teha ja keskenduda. 

Lühiajalise kaugtöö tegemiseks ei ole palju vaja, kuid kui see on plaanis pikemat aega, tasub investeerida korralikesse töövahenditesse ja mööblisse.

blog comments powered by Disqus