Mida räägivad tähed aastast 2018?

Kui sa tahad, et ka tähed kõneleksid sinuga, siis sa nende nimed hoolega pähe õppima. Tähistaeva tumeduses on näha palja silmaga 9000 tähte, mul prillidega pisut vähem. Alustame: Acamar, Acherna… Algol… Almaaz… Altair… Ansip… Antaares… Arktuurus… natuke jäi vahele… Siirius… Vega… Zubeneschamali… Wurren. Tehtud.


Nüüd müts pähe. Kübara moodi saunamüts? Saunas läheb 2018 kõigil hästi, sõltub leilist. Eriti hästi läheb sotsiaalmeedia fännidel, nemad on kogu aeg leilis ja aasta möödub linnutiivul.

Habe? Hmm… Võtan patareidega jõulutuled, teate, need väikesed-vilkuvad ja seon ümber lõua. Peeglis olen ilus. Kas Mang või Mürtson? Või hoopis Gandalf vol 2.0? Pikk mantel, käpikud. Kätte võtan kuuse, kolmekuningapäev juba käes. Kuna mul koera ei ole, võtan teise kätte kassi. Tema ka ilus loom. Aknast paistab kuu kõikenägev silm. Lähen õue.

“Vinged tuuled, tormid, marud, pääsege nüüd valla, ööseks metsad, sood ja arud matke enda alla.” Raputan kuuske, kass põgeneb selle ladvast lörtsa-lörtsa üle muruplatsi kreekidesse. Tõstan pilgu, otsin taevast Linnuteed, mis on mattunud pilvedesse. Midagi siiski helendab taevas, see on Luua Metsanduskooli kõnniteevalgustuse udune kuma. Koolidel läheb 2018 hästi, sest kohalikud eelarved suurenevad.

Planeetidest ka. Merkuur on soe planeet, sest asub Päikesele kolm korda lähemal, kui Maa. Seetõttu läheb hästi kõigil maavanaemadel ja vanavanaemadel. Tervitus Juulidele-Maalidele! Saturnil on rõngas ja sellest rõngast tulevad kvadratuurid. Hästi läheb Kalev Cramo korvpallil.

Jupiter on seotud võimuga, temal kvadratuure vähem ja seetõttu läheb peaminister Ratasel ja ajatolla Homeinil keskmiselt. President Putini edu sõltub sellest, kui külm on talv, sest tema müüb gaasi. Kantsler Merkel saab lõpuks valitsuse moodustatud. Ülejäänud poliitikutel läheb hästi või halvasti, vastavalt sellele, kas nad teevad midagi või mitte. Eesti valijal läheb 2018 väga hästi, sest ees ei oota ühtegi valimiskampaaniat.

Nüüd juba konkreetsete märkide juurde. Jaanuaris võimutseb Kaljukits. President Kaljulaid kuulas 1. jaanuaril Viini Riigiooperis Radetzky marssi. Suu liikus, Kersti ümises taustaks hümni. See näitab, et on soodne kuu investeerimiseks. Pean kiiresti otsustama, kuhu Luualuule OÜ dividendid paigutada. Panustan sellele, et Saskia Alusalu võidab Pyeongchangi taliolümpial ühisstardis ja Marten Liiv 1000m uisutamises kulla.

Veebruar ja Veevalaja. Sel kuul läheb hästi Eesti Vabariigil, tema siis terve nädala kaanepoiss. Selgub siiski, et Leedu Vabariik jõudis meist nädalaga ette. Tähistajad peaks olema ettevaatlikud, sest 100 aastat tagasi läksid kalendrist 2 nädalat salapäraselt kaduma, see võib korduda. Eriti hästi läheb kollastel maakoertel – alates 15. veebruarist, võivad nad haukuda palju tahavad ja saavad Pluutolt konti.

Märts ja Kalad. Tormas toimuvad kevadpealinna pidustused. Veenus on seksdiilis Päikesega ja seoses sellega on see kuu soodne armumiseks. Erisoolised võivad armuda näiteks Männikjärve ja Kaasikjärve rabades, samasoolised Visusti soos. Ilusad kohad kõik. Seejärel üheskoos tulusid deklareerima!

Aprill ja Jäärad. Donald Trump ja Kim Jong-un vahetavad rahvusvahelise naljapäeva puhul riiklikke tervitustelegramme. Meie konservatiividel on paastuajal veel mõni konserv alles, liberaalidel ainult pisut jääd liulaskmiseks.

Mai ja Sõnn. Maipühade puhul paneb tervise- ja tööminister Ossinovski Liviko varemetele punase nelgi. Jõgevamaa põllumehed otsustavad ubade asemel riisi külvata.

Juuni ja Kaksikud. Õnnelik aeg, sest riigi- ja valla juhtidele laekuvad puhkuserahad. Suvepealinnaks saanud Kuremaa süütab järvele jaanilõkke.

Juuli ja Vähk. Temperatuur tõuseb püsivalt üle +5C. Eesti rahvas on lõpuks otsustanud, kuidas üle jäänud 64 eurot kulutada ja otsustab nüüd puhata. Erandiks Valdur Mikita, kes avaldab Välgi metsades onomatopoeetilise tantsueepose “Kuldne kukeseen.”

August ja Lõvi. Valitsemas on kuumalaine. Sensitiivide Ühing otsustab ellu äratada Molotovi ja Ribbendtropi, need kahetsevad pattu ja kirjutavad avalduse, et ühineda 20. augusti klubiga.

September ja Neitsi. Sügispealinna, Palamuse, laata külastav paavst Franciscus teeb selfi Leiutajateküla Lottega.

Oktoober ja Kaalud. Viinakuu nimetatakse ümber püha Nicolause auks Koljakuuks ja asutakse valmistuma jõuludeks.

November ja Skorpion. Läti Vabariik, meie noorem veli, saab 100 aastaseks. Rahvusvaheline Pediküüri Liit avaldab raporti varvastest. Neid on ka lätlastel ainult 5: kolm ettepoole ja 2 tahapoole.

Detsember ja Ambur. Talvepealinna Jõgeva vallavalitsus tõstab kõrgele Lumehelbekese lipu. Pakasekindluse arendusjuhi rahvusvahelise konkursi võidab Rovaniemi linnapea, kes toob kaasa piiramatu koguse lund.

Pilved avanevad taas. Tähed on rääkinud. Tuleb huvitav aasta.

JAANUS JÄRS, 4. jaanuaril 2018

blog comments powered by Disqus