Mida ootate alanud aastalt?

Martin Ambo, Torma abivallavanem:
«Oodata on palju, loodan, et saame alustada Torma kooli juurdeehitisega, kuhu tuleb võimla. Meil on maakonna suurim põhikool ja spordisaali ehitamine on praegu valla pakilisem asi. Sadalas on vaja biopuhastit remontida ja on veel teisigi projekte, mis vajavad teostamist. Need on minu tööga ja meie vallaga seotud asjad, aga kui need saavad korda ning minu abikaasal, lastel ja lastelastel läheb hästi ja nad on terved, siis on minulgi parem ja rõõmsam. Läinud aastal saime uue vallavanema, samuti tubli ja hakkaja, nagu eelminegi oli. Mati Kepp pole meid pärast Riigikokku saamist ka päris omapäi ja toetuseta jätnud, see annab lootust, et valla ja maakonna elu edeneb.»

Aarne Ehavald, müügimees:
«Minu kõige suurem soov on, et Eesti elu läheks veel paremaks. Tahan, et riigil oleks tugev juhtkond ja valitsus mõistaks, et rahval on vaja palgatööd ja selle väärilist tasustamist. Ja need, kes eluaeg tööd teinud, seda väikese tasu eest, ja on nüüd vanaduspuhkusel, peaksid saama kõvasti suuremat pensioni, sest elatustase on ju tõusnud. Olen kümme aastat elanud ja töötanud Soomes, nii et tean võrrelda. Paraku tullakse sealt siia end rahamehena näitama, kuid tahan, et eesti mehel oleks ka raha taskus ja ta ei peaks, näiteks Soome minnes vaid sente lugema. Arvan, et nii Euroopa Liitu kui ka NATOsse minek on Eestile väga tähtis, siis on kindlam, et ükski härra, eriti idapoolt, ei tule suskima.»

Merje Sepp, õpetaja:
«Tahan oma ülikooliõpingutega lõpule jõuda ja soovin, et meie kodus oleks kõik hästi, et meil kõigil ja eriti mu lähedastel oleks tervist. Usun, et minu Jõgeva Gümnaasiumi lastel, seda eriti IVb klassi õpilastel sujuks kõik hästi ja nende silmis oleks vaid elurõõmus sära. Tahaksin väga, et meil poleks palju töötuid, sest kui linnas saab tööd ja palka, siis jääb rahvas siia elama, on lapsi lasteaias ja koolis, ja linnal tulevikku. Ja minu üks suuremaid soove on, et vanemad oma argiaskeldustes ja muredes oma lapsi ja lähedasi ei unustaks, vaid leiaksid nende jaoks aega. Eelmine aasta läks päris kenasti, oli ilus soe suvi. Nüüd ootaks ilusat talve, et oleks ikka neli aastaaega, mitte üksnes kevad ja sügis.»

Kalle Pint, projektijuht:
“Loodan, et ärimehed ja ettevõtjad avastavad enda jaoks ka Jõgevamaa ja seetõttu tekib inimestel võimalus leida töökoht siitsamast. Siis ei pea inimesed kuskil kaugel tööl käima või siit ära kolima. Kui on tööd ja kindlustunne tuleviku ees, siis tahetakse rohkem ka järelkasvu soetada. Mida rohkem on isad kodus, seda rohkem lapsi tuleb. Arvan, et koos Euroopa Liitu minekuga hakkab meie põllumajandus paremini elama ja kui põllumees elab hästi, läheb ka Jõgeva linnal paremini. Linna osas ongi mu kõige suurem soov, et Kesk-Eesti Ärikeskus teeks oma hoone ümbruse korda. Kesklinn annab ju linnale ilme. Kui see on räämas ja must, peetakse tervet linna selliseks.”

Tõnu Vainomäe, puidutööline:
“Loodan ikka eelmisest paremat. Ühe jõulukingi sain juba varakult kätte, selleks oli koondamisteade. Usun siiski, et ma väga kauaks töötuks ei jää. Eks elu näitab, mida meile uue liidu tuuled toovad või mida ära viivad. Minu selle aasta plaan on pääseda linna suurest kortermajast omaette ja lahedamalt elama. Tahaksin oma suvekodus aastaringselt elada, aga selleks läheb vaja rahasüsti ja aega. Uuest aastast on seegi hea, et mu pere kolmas laps loetakse nüüd esimeseks ja ta hakkab saama riigi poolt senisest suuremat rahalist toetust.”

Terje Doma?kin, tudeng:
«Uuele aastale on suured ootused ja lootused. Peamine soov on saada targaks ja tugevaks, jätkata edukalt õpinguid ja jõuda diplomini. Tahan, et Jõgeval jätkuks elu ja siin ei jääks rahvast vähemaks. Vahepeal oli minulgi plaan minna elama suuremasse linna, kuid läinud aasta näitas, et Jõgeval on siiski tulevikku ja pärast kooli jään siia. Soovin, et inimeste vahel valitseksid sõbralikud suhted ja üksteisemõistmine, et oleks vähem ükskõiksust ja jaguks kannatlikkust, seda eriti riigiametnike poolt.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus