Mida loete ajalehest?

Hans Tamm, põllumees Vaimastverest:

“Seda luksust ei saa enam lubada, et tellid kõiki lehti. Naabriga kahasse käib meil Maaleht, SL Õhtuleht, Videvik ja Vooremaa. Maakonnaleht käib mul juba nelikümmend aastat. Lehest loen kõik läbi: uudised, külalood, arvamused ja muud. Laupäeval, kui ristsõna sees, siis sellest alustangi. Vahel olen ka vastuse ära saatnud, aga midagi võitnud veel ei ole. Jõgevamaa on mulle enam-vähem tuttav, nii on huvitav, kui lehte trehvab jutt mõnest tuttavast külast või inimesest. Maaleht on paksem, seda saab kuni uue ilmumiseni lugeda, Õhtulehte on ka päris huvitav vaadata. Loo sisu üle ei saa otsustada aga pealkirja järgi ? tihti on see rohkem ?kõmukas?.”

Maire Taats, klienditeenindaja Pööra külast:

“Tellitud on Vooremaa ja Maaleht, teisi lehti vaatan juhuslikult. Maakonnalehte peab ikka lugema ? saab teada, mida linnas ja maal tehakse, kuidas teised inimesed elavad. Esimeselt leheküljelt vaatan sisututvustuse ära, siis alustan sellest, mis on pilkupüüdvam ? olgu see pealkiri või mis iganes. Loen uudiseid, persoonilugusid, küsitlusi ? kui ei olegi tuttav inimene, siis on ikkagi huvitav teada, mida teised arvavad. Surmakuulutusi vaatan ka ? kahjuks on neid õnnetuste tõttu viimasel ajal eriti palju. Reklaame ma ei loe, kuid ristsõnu olen vahel ikka lahendanud. Vooremaa leht on läinud küll paksemaks, aga võiks minna veelgi mahukamaks.”

Robert Kossal, Raadi talu peremees Võitverest:

“Vooremaa on paras õhuke, sellest jõuan kõik läbi lugeda. Õhtulehte vaatan ainult pealiskaudselt ? pommiplahvatused mind enam ei huvita, neid on juba nii palju olnud. Kui tahad teada, mis Baaris juhtus, siis võib seda ju telekast vahtida. Maaleht on asjalik, aga Vooremaa on ikka esimene leht, mille kätte võtan. Olen seda juba nelikümmend aastat tellinud. See ei loe, kas ta läheb kallimaks või odavamaks ? ikka tellin. Praegust lehte ei saa Punalipuga võrreldagi ? nojah, ega siis tohtinud ka kõigest kirjutada. Nüüd on läinud leht normaalseks. Ainukene asi, mida Vooremaast ei vaata, on ristsõnad. Minu jaoks on laupäevase lehe viimane külg nagu mahavisatud asi.”

Endel Puusta, sotsiaaltöötaja Jõgevalt:

“Lehti ostan kioskist. Koju tellides tuleks see küll odavam, aga siis peab korraga väga palju raha välja käima. Üheviisi ostes ei pane nii tähelegi, et seitse krooni läinud. Vooremaa sirvin läbi, kui mõni huvitav pealkiri või tuntud inimene silma jääb, siis seda loen. Politseikroonikat ja päästeteenistuse tööst loen ka, kuid narr lugu, et meil juhtunud suurematest õnnetustest ja sulitempudest saad mujalt, näiteks SL Õhtulehest palju varem teada kui maakonnalehest. Varem käis mul Postimees, aga viimasel ajal tuli sinna nii palju reklaami, et ajas juba närvi ja lõpetasin tellimise. Vooremaas on ka palju reklaami, kuid see on nagu hajutatud ja ei häiri nii palju.”

Vello Põldkivi, riigiametnik Laiuselt:

“Vooremaa, SL Õhtuleht ja Eesti Ekspress on aastaks tellitud – nii on mugavam ja odavam. Neljapäeval, kui need lehed kõik korraga ilmuvad, vaatan esimesena üle kodukandi uudised. Selles huvitab mind kõik, ka poliitikute lood. Kuigi telekava on ka teiste lehtedega kaasas, kasutan Vooremaa oma. Seda sellest ajast, kui hakati ka saateid ja filme tutvustama. Kuigi SLÕ on kollasemaiguline, on ka seda huvitav vaadata. Kõige päevakajalisem ja infomahukam leht, mida loen, on siiski Postimees. Väga palju loen lehti internetist ? sealt saan nad kiiremas korras läbi vaadata. Vooremaa jõuab internetti hilinemisega ja lühendatult, eks sellegi pärast tuleb lehte tellida.”

Merike Amur, tegevusjuhendaja Vaimastverest:

“Vooremaad ma küll iga päev ei loe ? teatavasti ilmub see vaid kolm korda nädalas. Vooremaas on tuttavad nimed, juba seepärast on seda huvitav lugeda. Ega ma siis kõike ka loe – näiteks poliitikat ja reklaame -, ja nii lehehaige ma ka pole, et istun maha ja loen lehe otsast lõpuni jutti. Neljapäevases lehes oli väga hea lugu “Meie isade head ja vead”. Naljanurka ma alati ei vaata, sest head naljad on need, mida teed ise ja enda kulul. Siis ei saa keegi haiget ega hakka sinu kohta halvasti ütlema. Surmateadete veeru vaatan küll ? seni, kuni see pole nagu minu taskumärkmik, kus tuttavate nimed sees, olen ma veel noor. Küllaltki palju ajalehti loen internetist.”

 ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus