Mida koolis peale õppimise veel teete?

Eve Kivi Adavere Põhikooli IV klassist:

?Käin laulukooris ja tantsuringis. Oleme käinud esinemas ka koolist kaugemal, näiteks Lustiveres. Õppisime selgeks ühe vahva tantsu, kus tantsime koolikottidega ja meil on seelik seljas ja müts peas. Kunstiringis käin ka, seal me tavaliselt joonistame, kuid mõnikord teeme isegi klaasvitraa?e. Kõige rohkem meeldib mulle muusikatund, ma õpin flööti mängima. Jalgpalli mängin ka: kui meie klassi tüdrukud poiste vastu mängivad, siis võidame neid pidevalt. Koos teise tüdrukuga mängin ka poiste võistkonnas, ja kui Põltsamaaga võistlesime, tegime neile pähe. Koolis juba igav ei hakka ja kogu aeg läheb lõbusamaks. Kui eelmine aasta ei saanud tüdrukud poistega üldse läbi, siis nüüd on meie läbisaamine isegi väga hea.?

Urmi Lall Jõgeva Ühisgümnaasiumi X klassist:

?Saab sõbrannadega koos olla ja palju juttu ajada. No muidugi, poisse tuleb ka vaadata. Vahel jätkub juttu kauemakski, kui vahetund kestab, siis räägime peale tunde edasi. Lolluste tegemine koolis on tavaline asi: lastele, eriti õpilastele, on vaja vaheldust, sest ei saa ju olla pidevalt tõsine ja ainult õppida. Mida õpilased vahetundide ajal teevad, on nende asi, kuid kooli sisekorra reegleid ei tohi rikkuda. Koolis tehakse igasuguseid üritusi, ka vahetundide ajal. Tantsitakse ja lauldakse, eriti lustakad on rebaste-, õpetajate-, sõbra- ja tutipäevad. Kaardimäng läks meil juba eelmisel aastal tasapisi moodi, aga tänavu on kaardid üsna paljudel kaasas ja mängitakse. Koolis on ka näitering ja noortekoor. Laulmas ei käi ma enam nii järjepidevalt kui mudilaskooris olles.?

Liisi Pooga Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IX klassist:

?Käime internetis. Nagu vahetund algab, jookseme raamatukokku arvuti taha ? kes ees, see mees. Loeme saabunud kirju ja vastame neile. Muidugi saaks seda õhtul ka kodus teha, aga siis on juba uued kirjad. Kool on ka sõpradega kokkusaamise koht, vahetunde ootangi kõige rohkem. Mõnikord tuleb siis ka õppetükke korrata, kui mõni töö on tulemas. Koolis on õppimist normaalselt palju, kuigi veidi rohkem kui eelmises klassis. Pidusid peetakse ka koolis, aga mina seal ei käi, need on minu jaoks igavavõitu. Meie koolis tegutseb ka puhkpilliorkester ja laulukoor, kuid tänavu lõpetasin seal käimise. Aitab sellestki, kui käin paar korda nädalas veel teiseski koolis ? õpin muusikakoolis kolmandat aastat flööti.?

Kristjan Laanemaa Jõgeva Gümnaasiumi IX klassist:

?Koolis on muidugi põhiline õppimine, aga meil käib siin koos sellega ja veel peale selle ka palju muud tegevust: lauldakse, tantsitakse, tehakse sporti. Pidusid on harva, aga seal ma nagunii ei käiks, sest pole aega. Laulan kooli segakooris ja noormeeste ansamblis ning Jõgevamaa Noorte Meeste Kooris. Meie ansamblis laulab kaheksa poissi, õpetaja Maret Oja oskab nakatada meid laulma, aga tihti saame ka pragada. Alo Mattiiseni päevade laulukonkursil esinesime aga päris hästi ja saime kiita. Laulnud olen sellest ajast peale, kui kooli läksin, kuid rahvatantsu hakkasin õpetaja Vivian Paaksi juhendamisel tegema alles sellel aastal. Meil on kihvt ja päris kodune kool. Tahaksin jääda edasi õppima ikka samasse kooli, kuid seda otsustavad eksamid.?

Andro Lepp, Aidu Lasteaed-Algkooli III klassi poiss:

?Mängin sõpradega ja teeme sporti. Nüüd on soe ja saab vahetundide ajal väljas olla. Mängime matsu ja kulli ja peitust. Mürada tahaks ka, kuid õpetajad ei luba. Vahepeal, kui nad ei näe, saame ikka mürada ka. Kõige parem sport on jalgpall, seda mängime kehalise tunnis ja vahetunnis ning pärast tunde ka. Mina olen ründemängija. Kõige parem tund on aga inglise keel. Kui suvevaheajal läheme koos isaga reisima, saan inglise keelega ka Saksamaal hakkama. Meie koolis on tüdrukute muusikaring, sinna võivad minna ka poisid, aga meie ei taha. Klassiõhtuid on meil päris tihti, oma viis korda aastas. Siis me tantsime ja laulame ja mürame, pärast saame nänni ka. Käime ekskursioonidel, varsti sõidame Käsmu mere äärde mingit muuseumi vaatama.?

Ragnar Valk Lustivere Põhikooli VIII klassist:

?Peale õppimise saab koolis ju kõike teha, vahel ka vigureid ja lollusi. Meil on igasuguseid ringe, tehakse sporti ja käiakse koolidevahelistel võistlustel. Põhilised alad on võrk- ja jalgpall, mind aga tõmbab rohkem korvpall. Koolis korraldatakse igasugu temaatilisi nädalaid ja päevi, siis käib siin külalisi. Päris huvitav on. Tegeldakse rahvatantsuga, viimati käidi esinemas Lätis. Mina rahvatantsus ei osale, kuid käin peotantsu kursustel. Vahetundide ajal on spordisaal rohkem väiksemate päralt. Meil on see aeg, kus sai kulli või matsu mängitud, möödas. Nüüd on vahetundidel muudki teha. Tavaliselt kuulame muusikat, ikka on keegi mõne uuema plaadi kodunt kaasa võtnud. Mida kevade poole, seda lõbusam on koolis käia.?

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus