Mida kingite teistele ja millist kinki soovite endale?

Liivi Tikerberi, pensionär Siimustist:

“Nooremal pojal oli eile sünnipäev ja õnnitlesin teda ning panin internetipanga kaudu tema arvele natuke raha. Neil oma uus kodu rajamisel ja sellepärast ongi kõige parem kink raha. Siis, kui mu kolm poega olid veel väikesed, oli neile väga lihtne kingitusi teha. Nüüd teavad nad ise, mida neile rohkem vaja, ja saavad kingitud raha eest seda osta.. Minule tavaliselt raha ei kingita, sest kinkijad teavad, et mina tahan mingit konkreetset asja. Sünnipäevaks kinkiski üks minia mulle sussid, teine panni, kolmas purgikaanetaja ja teised veel muud tarvilikku. Olen mõelnud, et tänavu jõuluks toob jõuluvana neile õige mitu purki mett ja veel midagi. Lastelastega on veidi raskem, sest nende soovid lähevad üha suuremaks. Omakootud kindaid, sokke, salle, kampsuneid ma kingikotti enam ei pane, neid annan niisama pealekauba.”

Erna Saks, majahoidja Jõgevalt:

“Mul pole mingeid erilisi soove ega suurt midagi vaja. Vanadust on juba omajagu ning enam-vähem kõik vajaminevad asjad olemas. Kingitagu ükskõik mida või soovitagu lihtsalt kõike head, kuid peamine, et sind meeles peetakse. Seda nii sünnipäeval, emadepäeval ja ka jõulude ajal. Sõbrapäev on küll uuem asi, kuid tuleb ajaga kaasas käia ja sellelgi päeval oma sõpru meeles pidada. Jõulud on juba varsti ja kõik ostavad kingitusi. Minagi tahan midagi kinkida ja nüüd käingi poodides vaatamas. Noorematele on juba mõned kingitused ostetud. Tütrelegi sain selle, mille kohta olen kuulnud, et nende kodus vaja läheb. Mul on väga hea väimees, temale lähengi nüüd kingitust ostma. Temale kingituse tegemiseks on mul üks kindel plaan, kuid õige mitmes poes pole neid enam saada, kuid kui ma kõik poed läbi käin, küllap leian kindlasti sellegi kingituse.”

Juta Nisu, müüja Kamarist:

“Kingiksin ise ja sooviks ka endale saada midagi tarvilikku, mitte pudi-padi, mis jääb riiulile seisma ja tolmu koguma. Meil on kombeks, et hakkame juba varakult uurima, mida vajalikku oleks vaja kinkida. Võib ju ka ise kinki valida: soovisin tugitooli ja käisimegi pool Tartut läbi ning saingi valida endale sobivama. Mul on kaks tütart ja poega, kuus lapselast, miniad ja väimehed, nii et sünnipäevi ja kingituste tegemisi on aastaringselt. Tuttav jõuluvana on meil alati käinud. Tema kingikoti täitmine pole meile eriti raske: juba varem kirjutatakse oma soovidest nimekiri. Lastel on see õige pikk ja vanematel üsna lühike. Ega kõike ju saa, ja see ongi üllatus, mis seekord kingipakis on. Mina oma soove enam kirja panema ei hakka ? las nad nüüd ise mõtlevad! Tütrel on olnud alati nutikust, küll ta seegi kord mind millegagi üllatab.”

Kadi Korkmann, õpilane Kuristalt:

“Mul on suur sõprusringkond ja kingitusi tuleb teha üsna palju: sünnipäevadeks, jõuludeks ja sõbrapäevaks. Tavaliselt soovivad sünnipäevalapsed, et neile kingitakse raha. Siis saavad nad ise osta, mida tahavad. Sõbrannadele oleme kinkinud ka kinkekaarte ilusalongi. Tüdrukutele ongi kingitusi teha palju lihtsam kui poistele. Kingitusi on alati hea saada, kuid raske teha. Tahaks kinkida midagi armsat, mis läheks saajale ka hinge, kuid samas oleks kingil ka praktilist väärtust. Jõulud ongi tulemas ja vaja minna kingitusi vaatama. Oma kingisoovidest saaksin ma aga õige pika nimekirja: tahaksin uusi arvutikõlareid ja kõrvaklappe, siis digifotokat ja uut telefoni, ehteid ja veel palju muud võiks olla. Jõuludeks võiks ka lumi maha tulla. Tean, et kõik soovid ei täitu, kuid mõni neist ikka.”

Tarmo Kuusk, pensionär Kamarist:

“Ikka sellist, millest ka kasu on, mingit nipet-näpet ei taha. Endiselt on kõige parem kink raamat. Noorematele lapselastele kingin mõne ilusa pildiraamatu, vanematele midagi õpetlikku. Kui mulle mõni raamat, näiteks teatmeteos kingitakse, siis tunnen suurt rõõmu. Hea kingitus võib olla ka mõne ajakirja või ajalehe tellimine. Kingituste valimisega enam suuri raskusi ei ole ? kõnnid kauplustes ringi ja midagi ikka leiad. Ega väga kallis asi olegi alati kõige parem kingitus, sest see võib minna juba rahaliseks annetuseks. Ka lilled, hea sõna võib olla kingitus. Jõuludeks sobib kinkida midagi sellist, mis oleks armas ja soe. Minule on kõige suurem kingitus see, kui mu viis last ja kuus lapselast jõuludeks külla tulevad.”

Mihkel Sildnik, Jõgeva Gümnaasiumi õpilane:

“Ise tahaks sünnipäevaks palju raha ja tüdrukutelt kalli-kalli. Raha ongi kõige parem kink, siis saab peolaua kulud ära katta. Tutvusringkond suureneb ja iga aastaga tuleb sünnipäevalisi juurde: tahaks kutsuda oma poolsada inimest, kuid reaalselt on 20-30 lagi. Raha on sihuke asi, mida läheb alati vaja ja sobib ka teistele kinkida ? ikkagi parem kui mingi ostetud jama kingitus. Õige on kohe küsida, mida keegi kingituseks tahab. Mis sest, et siis pole enam üllatust, kuid kui ta saab seda, mida soovis, on tal kingituse üle hea meel. Tüdrukule on kingituseks mingi hea ja muidugi kallis lõhn, igatahes odavat ei maksa osta. Jõulukinke pole ma veel üldse vaadanud. Ikka jääb ostmine viimase minuti peale, ei kujutagi ette, mis hakkab saama.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus